Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Online kasap Schaufler

  Bu giyotin bulaşık makinesi her şeyi yıkıyor, hem de yenilikçi kapak otomasyonu sayesinde ergonomik bir şekilde

  Kasaplık mesleğinin Almanya'daki durumu pek parlak değil. Kasap dükkanlarının sayısı gittikçe azalıyor. Ama bu durum Michaela Schaufler'i hiç tedirgin etmiyor. Her ne kadar Schaufler, 2017 başında Offenburg'daki kasap dükkanını kapatmış olsa da, sosis, salam, domuz sucuğu, domuz pastırması, Kara Ormanlar jambonu üretimi son kapasite devam ediyor.

  "Yaklaşık dört yıldır www.schwarzwaldmetzgerei.com adresi üzerinden online kasap işletiyoruz."

  "İnternette Kara Ormanlar jambonunu arayanlar kendini er ya da geç bizim sayfamızda buluyor" diyor Michaela Schaufler gururla. Gurur duymakta da haklı, zira kasap dükkanı açıkken, üç kişilik ekibiyle birlikte, yılda yaklaşık 10.000 paket hazırlıyorlarmış.

  Ekibin, taleplere daha hızlı cevap verebilmesi için, Michaela Schaufler kısa bir süre önce son derece modern bir konserve kutu kapama makinesine yatırım yapmış. Hemen ardından bulaşıkhaneye MEIKO'dan yepyeni bir M-iClean H almış.

  Üretimin daima ileri düzeyde olması, 42 yaşındaki işletmeci için çok önemli. Tam da bu sebeple, otomatik kapaklı ve kapak açıldığında buharı makine içinde tutan mekanizmaya sahip makineden son derece memnun. Makinenin Michaela Schaufler'i etkileyen diğer özellikleri de kurutma tezgahı ve paslanmaz çelik boru hattı olmuş. Schaufler şöyle diyor: "Bulaşık makinesini, kadın çalışanımla ben kullanıyoruz ve bugüne kadar makineyi öndeki kolla açmak için harcadığımız güç hiç de az değildi. Gerektiğinde üretimdeki arkadaşımız da bulaşığa yardımcı oluyor ve yaklaşık iki metrelik boyuyla kapağı elle daha rahat açabiliyordu doğal olarak."

  "Ama biz kadınlar daha az güç kullanarak halledebildiğimiz işlere seviniyoruz."

  M-iClean H'den daha az buhar çıkıyor olması, Michaela Schaufler'in beğendiği bir özellik: "Üretimde oda sıcaklığını düşük tutuyoruz, hatta kış aylarında burası epey soğuk oluyor. Yıkama esnasında ortama çok fazla buhar salındığında duvar ve camlar buğulanıyor. Yoğuşan buhar nedeniyle ortamda rahatsız edici bir nem oluyor." Michaela Schaufler, MEIKO'nun yeni geliştirdiği kurutma tezgahının, özellikle catering işi sonrasında, yıkanacak çok bulaşık olduğu zaman müthiş bir kolaylık sağladığını ifade ediyor: "İnanılmaz hızlı bir şekilde her şeyi yıkayıp kaldırıyoruz. Bulaşıklar pırıl pırıl, makineden neredeyse kuru çıkıyor, kalan son nem de kurutma tezgahında yok oluyor."

  Geniş pişirme tencereleri ya da üretimde kullanılan devasa kıyma makinesi helezonlarının yanı sıra E2 et kasalarının da M-iClean H'e kolayca yerleştirilebiliyor olması, MEIKO'nun bu yeni giyotin tip bulaşık makinesini Michaela Schaufler için mükemmelden de öte kılıyor. Makinenin tüm bu özelliklerine eşlik eden önemli bir unsur da kaliteli servis hizmeti ("Servisin anında kapınızda belirmesi için bir telefon yetiyor!").

  "Ekibimizin yapabileceği işler düşünüldüğünde, hala iyileştirme yapılacak alanlar var. M-iClean H gibi bir bulaşık makinesi, işlerimizi daha verimli hale getirmemize ve zamanımızı, bulaşık yıkamak yerine ürünlerimizin lojistik konularına ayırmamıza yardım ediyor."