Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
    The clean solution

    Otomatik tepsi yıkama makinesi BTA 160, BTA 240

    Bulaşıkhaneniz için verimli otomasyon modülleri

    Otomatik tepsi yıkama makinesi BTA 160

    Tepsilerin otomatik yıkanması, beraberinde kaydadeğer faydalar getirir. MEIKO tarafından geliştirilen BTA 160 ve BTA 240 tepsi yıkama makineleri, geniş ve çeşitli bir müşteri kitlesine, tepsilerin basit, hızlı, verimli ve ekonomik yıkanmasına yönelik doğru yanıtı sunar. Gerçek tepsi boyutuna bağlı olarak, dakikada 24 adete kadar tepsi işlenebilir.

     

    Kompakt yapısı ve benzersiz fiyat/performans oranı sayesinde, münferit tasarım konseptlerinin hemen hemen tüm bulaşıkhanelerde uygulanmasına imkan tanınır. Tepsilerin elle toplanması ve bulaşık makinesinin bandına yerleştirilmesi ihtiyacı tamamen ortadan kalkar; zira tepsiler otomatik olarak tepsi taşıma konveyöründen bulaşık makinesinin içine aktarılır ve temizlik işlemi sonrasında tepsi istifleme arabasının üzerine otomatik olarak yerleştirilir. Bu sayede de daha kısa yıkama süreleri, azaltılmış çalışma saatleri, daha az enerji tüketimi ve dolayısıyla daha düşük maliyetler elde edilir.

    Fiyat teklifi alın

    Yüksek performanslı bir pompa, yoğun yıkama sistemi, 85°C sıcaklıkta taze suyla son durulama, güçlü üfleyici ve az aşınan, az bakım gerektiren çift kordonlu konveyör sistemi hep birlikte, bu makinelerin sunduğu olağanüstü güvenilirliğe katkıda bulunur.

     

    Karşı dengelemeli sürme kapı sayesinde yıkama ve durulama bölgelerine, kurutma bölgesine ve ısı geri kazanım kondansatörüne birinci sınıf erişim sağlanır; bu da makine iç alanının operatörler tarafından hızlı ve etkili şekilde temizlenebilmesine imkan verir. Her iki makinenin de kompakt yapılarıyla kombine olarak içerdikleri tasarım özellikleri, yalnızca yeni yarı-otomatik yıkama projelerine entegrasyon sağlamakla kalmaz; ayrıca makinelerin mevcut yıkama operasyonlarına minimum eforla ve kolayca dahil edilmesini de mümkün kılar.

    Mevcut tepsi stilini daha sonra değiştirmek istemeniz halinde, tepsi kılavuzları uygun şekilde kolayca ayarlanabilir.

    Bu esneklik, hem MEIKO ve hem de BTA 160 ve BTA 240 tepsi yıkama makineleri için ayırt edici, gerçek bir avantaj sunar.

    Tepsi yıkama makinesinin ayrı taşıma kordonları
    Kurutma bölgesi

    Birinci sınıf kurutma sonuçlarını güvence altına almak adına; taşıma kordonları, son durulama kısmı ile kurutma bölgesi arasında ayırılmıştır. Buna göre, tepsiler kurutma bölgesi içindeyken "kuru" yuvarlak bant kordonları üzerinde taşınır.

    Tam elektronik kontrollü tepsi yıkama makinesi
    MIKE 3 CE tam elektronik kontrol

    Yalın ve ergonomik tasarımlı işletim ekranı, mesajların parlak ve net şekilde görüntülenmesi için 4x20 boyutlu yazı karakterine sahip LCD ekran ile donatılmıştır. İhtiyaç duyulan tüm bilgilere tek bakışta erişilebilir. Entegre kızılötesi arabirim, servis verilerinin kablosuz olarak okunmasına imkan tanır. Bu sayede, makinenin durumu yüksek verimlilik düzeyiyle analiz edilir ve makine kullanılabilirliğinde optimizasyon sağlanır.

    Ara tepsi istifleme cihazı
    Ara istifleme cihazı

    Bir fotoelektrik sensör, tepsi istifleme arabasının dolmak üzere olduğunu bildirerek, tepsi yıkama makinesinin boşaltma ucundaki ara istifleme cihazında 4 ile 8 adet arasında tepsi biriktirilmesine olanak sağlar.
    Bu benzersiz ara istifleme cihazı, tepsi istifleyicilerin servis esnasında ve yıkama operasyonu kesintiye uğratılmaksızın konforlu, hızlı ve güvenli biçimde değiştirilmesine olanak tanır.

    Otomatik tepsi yıkama sistemi
    Yıkama sistemi

    Tepsinin hem üstünde hem de altında konumlanmış olan güçlü yıkama sistemi, maksimum temizlikte sonuçları emniyet altına alır. Bu yıkama sonrasında, her bir tepsi sıcak taze suyla yoğun son durulama işlemine tabi tutulur.

    Entegre egzoz bulunan tepsi yıkama makinesi
    Entegre egzoz fanı

    Entegre egzoz fanı aracılığıyla, fazla buharların makineden yıkama alanında konforlu çalışma koşulları sağlanacak biçimde sürekli olarak uzaklaştırılması güvence altına alınır. Ayrıca, gelen soğuk su beslemesinin ön ısıtması için kullanılan ve normalde dışarı atılacak buhardan faydalanarak kalan egzoz havasının nem ve sıcaklığını önemli ölçüde azaltan, opsiyonel bir ısı geri kazanım kondenzasyon sistemi de donatılabilmektedir.

    Burada, ısı geri kazanım sistemi (opsiyonel) bulunan BTA 240 gösterilmiştir

    Bu şema, otomatik tepsi yıkama makinesinin çalışma prensibini net bir şekilde açıklamaktadır. Tepsiler, makinenin içinde hafifçe yukarı meyilli konumda ve yatay olarak taşınır; temizleme ve kurutma işlemlerinin ardından, mobil tepsi istifleme arabasının üzerine ya da alternatif olarak, makinenin boşaltma ucundaki entegre ara istifleme cihazının üzerine yerleştirilir.