Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Düşünme zamanı.

  Arsenal nasıl daha iyi bir geleceğe giden yolu gösteriyor

  Virüsün mantra: mesafenizi koruyun, sosyal temastan kaçının. Bu, diğer futbolcular için de geçerlidir, çünkü kendimizi ve sevdiklerimizi korumak için kişisel alanımızı korumak çok önemlidir. Kendini tecrit etme konusunda eşi görülmemiş bir çaba, bize daha iyi bir gelecek için düşünmek ve hazırlamak için daha fazla zaman veriyor. Arsenal'e bir bakış zaten 'daha iyi bir gelecek' koyduklarını gösteriyor. Bu makale olumlu düşünmeyi teşvik etmeyi amaçlamaktadır; evet, futbol geri dönecek ve evet, evet, daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeye geri dönebiliriz!

  Tek kullanımlık plastik malzemeleri sahanın dışına alma vakti geldi

  Arsenal şu ana kadar, 500.000 adet tek kullanımlık plastik bardağın çöpe atılmasına engel oldu. Artık tek kullanımlık plastik malzemeleri kulübeye gönderme zamanı... Dünyanın dört bir yanından taraftarlarca desteklenen uluslararası futbol kulübü, taşıdıkları sorumluluğun farkına vararak mevcut bira sponsorları ile birlikte 2019 Mayıs sonundan itibaren tekrar kullanılabilir bardak projesine start verdi.

  Arsenal F.C. Stadyum Müdür Yardımcısı Michael Lloyd'un sözleriyle: “Tüm dünyada büyük bir taraftar kitlesine sahip uluslararası bir kulüp olarak, bu insanların az bir kısmını dahi nasıl daha sürdürülebilir bir yaşam sürdürebilecekleri konusunda etkileyebilirsek, büyük bir iş başarmışız demektir”. Bu video aracılığıyla, kulübün tekrar kullanılabilir bardak projesi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  “Maç başına ortalama olarak 20 - 25.000 tek kullanımlık bardak kullanılıyordu; bunların tamamını ortadan kaldırdık ve şu ana kadar yarım milyona yakın tek kullanımlık bardağın çöpe atılmasını önlemiş olduk." 

  Michael Lloyd, Arsenal F.C. Stadyum Müdür Yardımcısı

  Temel unsur, geri dönüşüm oranlarının artırılması

  2018'de harekete geçirilen Dünya Geri Dönüşüm Günü, değerli doğal kaynaklarımızın ve gezegenin geleceğinin teminat altına alınmasında geri dönüşümün oynadığı önemli rolü tanımak ve vurgulamak amacını taşıyor.

  Gün kapsamında, dünyadaki ham madde ihtiyacının %40'ını sağlayan geri dönüştürülmüş malzemeler yedinci kaynağımız olarak tanımlandı.

  Dünya Geri Dönüşüm Günü'nün Yedinci Kaynak Manifestosu'na göre: “Gezegenimizin yüz yüze olduğu en temel ve acil sorunlardan birisinin çözümü yanı başımızda... Yedinci Kaynağımız sınırlı değil. Tekrar tekrar kullanılabilir bir yapıya sahip. Kimi durumlarda, sonsuza kadar sürdürülebilecek bir döngü söz konusu.ˮ

  “Geri dönüşüm, döngüsel ekonomide ve doğal kaynaklarımızın korunmasında kilit bir rol oynuyor. ‘Yedinci Kaynak’ (geri dönüştürülen malzemeler), her yıl 700 milyon tonun üzerinde karbon-dioksit emisyonunun önüne geçiyor; bu rakamın 2030 itibariyle 1 milyar tona ulaşacağı tahmin ediliyorˮ. 

  Kaynak: www.globalrecyclingday.com/about

  Dünya Geri Dönüşüm Günü, iki yönlü bir misyona sahip

  1. Geri dönüşümün küresel ölçekte önem taşıyan bir konu olduğunu ve bu alanda acil olarak ortak ve bütünleşik bir yaklaşım gözetilmesi gerektiğini dünya liderlerine anlatabilmek.

  2. Gezegende yaşayan insanlardan, etraflarındaki ürünleri ele alırken atık seviyesini değil, kaynak tüketimini dikkate almalarını istemek: Bu bilinç oluşmadığı sürece, geri dönüştürülen ürünlere hakettikleri değeri vermemiz ve sağladıkları faydayı takdir etmemiz mümkün olmayacaktır.

  Malzemelerin tekrar kullanılması, sürdürülebilir demektir

  Plastik malzeme geri dönüşüm oranlarının yükselmesini bekleyecek vaktimiz yok. Şimdiden harekete geçmemiz gerekiyor. Tıpkı Arsenal'in yaptığı gibi... Bu yüzden, yıkanabilir çözümlerin ön plana çıktığını görebiliyoruz. Giderek daha fazla stadyum işletmecisi ve Catering uzmanı, tek kullanımlık malzemeleri saha dışına almak için mümkün seçenekleri değerlendiriyor. Dünyanın Arkadaşları tarafından başlatılan “Gereksiz plastik ürünleri futbolun dışına atın” gibi girişimlerin “plastiğe kırmızı kart gösterilmesi” yönündeki uğraşlarını dikkate alırsak, bu konuda bir şeyler yapmanın tam zamanı olduğunu görüyoruz. Taraftarların yürütülen kampanyalara imza desteği vererek futbol kulüplerini tekrar kullanılabilir bardak sistemlerine teşvik ettikleri bir süreç söz konusu...

  2006'dan bu yana saha dışı

  Artık sahadan çıkma vakti! Almanya'nın Stuttgart stadyumunda oynanan 2006 FIFA Dünya Kupası maçlarında, tek kullanımlık plastik malzemeler oyun dışı kaldı. Alman gıda dışı ikram servisi cup&more, bu süreçte 1,5 milyon sert plastik bardağın yıkanıp tekrar kullanıma sunulmasını sağladı. Firma bünyesindeki ekip, kamyona monte edilmiş bir Meiko M-iQ tırnaklı bulaşık makinesinin yardımıyla “temizˮ bir hizmet verdi. Temizlik tekerlekler üzerinde! Bir sonraki başlangıç ​​tahminiyle futbol taraftarlarının bir kez daha güzel oyunu standlardan izleyebileceklerini umuyoruz - ideal olarak yeniden kullanılabilir bir bardaktan soğuk bir içecekle.

  Geri dönüşüm oranlarının artırılması ve tekrar kullanılabilir çözümlerin hizmete sunulması. Giderek daha fazla organizasyon, sorumluluklarının farkına vararak harekete geçiyor.

  “Birkaç yıl içinde, insanlar sokakta ellerinde tek kullanımlık bir bardakla yürümekten utanıyor olacak.ˮ

  Michael Andresen, cup&more - Andresen Mehrweglogistik firmasının kurucusu

  MEIKO'nun bardakların temizlenmesine yönelik temiz çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Buradan bizimle paylaşabilirsiniz.