İletişim
  The clean solution

  Kriz zamanlarını atlatmak

  Krabbes balık restoranı

   

  Kuzey Almanya'dan örnek bir uygulama: Süreçle mücadele etmek için bir araya gelen aile fertleri, fiyatları ve menüyü küçük, kaliteyi ise yüksek tutuyor. Bu durumdan son derece memnun olan müşteriler balık burger, curry ve şnitzel için Almanya'nın ilk 'drive-in' balık restoranını tercih ediyor.​​​​​

   

  Umudunu kaybetmeden çalışmaya devam

  Diğer gastronomi işletmeleri gibi, restoranın sahibi Pamela Krabbe de koronavirüs nedeniyle müşteri ağırlayamıyor ve bu nedenle ciddi endişeler taşıyor. Ancak bu zorlu koşullarda pes etmek, cesur işletmeci için bir seçenek değil. Bu süreçte zor kararlar alması gerekmiş. Bünyesindeki yedi çalışanın altısı artık kısa mesai ile çalışıyor. Restoran sahibi, mutfak şefinin bu konudaki tek istisna olduğuna dikkat çekiyor. Aile fertlerini de devreye alarak, işletmenin ayakta kalmasını hedefliyor.

   

  Fiyatları aşağıda, kaliteyi yukarıda tutmak

  Restoran, koronavirüs sürecinde müşterileri için paket servis hizmeti sağlıyor. Yakın zamanda kapıya teslim hizmeti de başlayacak. Bunu yapabilmek için Bayan Krabbe, eşinden ve oğlundan da yardım almış. Menü ciddi ölçüde azaltılmış ve fiyatlar da %30 düşürülmüş. Malzeme kullanımıyla ilgili maliyetleri minimum seviyede tutmak amacıyla, taze balık yerine füme balık kullanılmaya başlanmış. Füme balık, daha uzun süre dayanan ve daha esnek kullanılabilen bir opsiyon. Bununla birlikte, müşterilerin alıştığı kalite hala korunuyor. Bu, restoran sahibinin çok önem verdiği bir konu.

   

  'Drive-in' ile geleceğe hazır bir işletme

  Mutfağın avluya bakan penceresi, araç girişine uygun hale getirildi. Daha önceleri şaka amaçlı birkaç kere dile getirilen bu fikir, şimdi gerçekten test ediliyor. Hemen monte edilen pleksiglas malzemeden bir cam hem çalışanları hem de müşterileri koruyor. Müşteriler yemeklerini doğrudan araçlarının içerisinden teslim alabiliyorlar. Alışılmış kaliteleri ile lezzetli seçenekler sunan Krabbes balık restoranı, sosyal mesafe uygulanan bu dönemde de müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Pamela Krabbe bu uygulamayı sürdürmeye kararlı; mevcut krizi en kısa sürede atlatmayı ve çalışanlarını tekrar tam zamanlı olarak restoran bünyesine dahil edebilmeyi ümit ediyor.

   

  „Kalite her zaman aynı kalmalı.“

   

  Pamela Krabbe, Neustadt in Holstein'daki Krabbes balık restoranının sahibi