Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Profesyonel bulaşık makineleri: Fazla tasarruf neden buna değmiyor?

  Bir endüstriyel bulaşık makinesi satın almak istediğinizi ve ucuz bir makineyi gözünüze kestirdiğinizi varsayalım. Dikkat, maliyet kapanı çok hızlı kapanır! Fazla tasarrufun neden buna değmediğine ve en beklenmedik durumlarda nasıl daha büyük zararlara yol açabileceğine birlikte göz gezdirelim.

  Cumartesi akşamı, saat 21, restoran tıka basa dolu... Garsonlar mutfağa her dakika kirli bulaşıklar getirirken, aşçılar temiz tabaklara ince balık filetoları, pirinç ve sebzeler koyuyorlar. Tüm bunların arasında: İş arkadaşı bulaşık makinesi, bu akşam da bir kez daha yüksek hızda çalışmaya başlıyor. Restoran sahibi bu makineyi geçen ay bir süper indirimden yararlanarak satın almış. Saat 21.30'da beklenmedik bir şekilde arızalanan ve mutfakta panik yaratan ucuz bir üründen bahsediyoruz.

  Acil bir telefon araması fayda etmiyor; üreticinin müşteri servisinden cevap veren kimse yok. Tek çare: Lavaboda çalışması için bir yardımcı elemana telefon etmek. Tabii ki ücretsiz değil! Şu atasözünü onaylayan, gereksiz işletme masrafları söz konusu olur: "Ucuz mal satın alan, pahalı satın alır."

  Argüman 1:
  Profesyonel bulaşık makineleri güvenlidir

  Gastronomi ve otel işletmelerinde kullanılan bulaşık makineleri, her şeyden önce güvenli olmalıdır. Cihazlar, çatal bıçak takımları ve bardakları dakikalar içinde iyice parlatmalıdır: Haftalarca, aylarca ve yıllarca... Mümkünse, hiç arızalanmadan! Teknik bir sorun olduğunda, müşteri hizmetleri hızlı bir şekilde gelebilmelidir. Ancak bu durumda ekonomik bir yatırımdan söz edilebilir.

   

  Şirket olarak MEIKO bu sorumluluğun bilincindedir. Tüm dünyadan gastronomlarca güvenilirlik ve uzun ömürlülükle tanınan bulaşık makineleri, Almanya'daki yıkama teknolojisi uzmanı tarafından imal edilir. Bu durum, diğerlerinin yanı sıra Alman Otel ve Gastronomi İşletmeleri Birliği'nin gazetesi tarafından Aralık 2017'de üreticiye layık görülen "2017/2018'in En İyi Markası" ödülü ile de vurgulanmıştır.

   

  Karar verenleri ne ikna etti? Ürün kalitesi ve teknik müşteri hizmetlerinin yanı sıra, uzmanlar tarafından planlama yazılımı ve CAD teknolojisi kullanılarak kapsamlı bir danışmanlık sunularak müşteriye özel çözümler geliştirilmesi.

  Argüman 2:
  Üstün kaliteli endüstriyel bulaşık makineleri ile kaynak tasarrufu sağlanır

  Bununla birlikte, ekonomik bir yatırım için güvenirlilik tek kriter değildir. Enerji ve su fiyatlarının arttığı bu dönemde, verim de büyük önem taşır; özellikle de, cihazları devamlı olarak çalışan büyük otel ve gastronomi işletmelerinde.

   

  Cihazların günlük kullanımda çok fazla elektrik ve su tüketmeleri halinde, uygun bir satın alma fiyatı hızla değerini kaybeder. Teknolojinin geldiği son seviyeye uygun olan profesyonel bulaşık makineleri ise birer tasarruf uzmanıdır. Yıkama süreleri kısa olduğundan yalnızca daha az elektrik ve su tüketmekle kalmaz, ayrıca daha az deterjan ve parlatıcı kullanırlar.

   

  Bu nedenle, az miktarda artış gösteren yatırım giderleri de tasarruf edilen kaynaklarla kolayca karşılanır. Düşük işletme giderleri sayesinde kazanç da yüksek olur. Bunun yanında, işletme de çevreyi korur.

  Argüman 3:
  Profesyonel bulaşık makineleri müşteri memnuniyetini garanti eder

  Bir restoran veya otel için bir müşteriden temizlik ve hijyenle ilgili gelecek bir şikayetten daha kötüsü yoktur. Müşteri memnuniyeti ve uzun vadeli rekabet yetisi alanlarında her iki faktör de kilit birer role sahiptir.

   

  Bulaşık makineleri kusursuz şekilde çalışmalıdır– Tabak, bıçak ve çatallarda kalan yağ, yumurta akı ve nişasta artıkları kabul edilemez.

   

  Bu noktada resme doğrudan bakmak büyük önem taşır: Mükemmel yıkama sonuçları elde edebilmek adına makineler hangi donatımlara sahip durumda? Profesyonel birinci sınıf makinelerde su şartlandırma genellikle tümleşiktir. Bu makinelerin maliyeti biraz yüksek olabilir; ancak bunun karşılığında mükemmel yıkama sonuçları sağlarlar ve işletmeler de itibarlarının garanti altına olmasının keyfini çıkarır: Tüm müşterilere daima temiz çatal bıçak takımları, temiz tabaklar ve bardaklar servis edilir.

  Argüman 4:
  Profesyonel bulaşık makineleri çalışanların sağlık durumunu iyileştirir

  Restoran tamamen dolu, yeni bir akşam başlıyor. Ansızın bir mutfak yardımcısı telefon ediyor ve hasta olduğunu bildiriyor. Omzu çok ağrıdığından çalışması mümkün değil. Çoğu işletmede işler böyle ilerliyor; ortopedik sorunlar nedeniyle hasta raporu alanların sayısı artıyor. Şirketlere çok pahalıya mal olan iş devamsızlıkları.

   

  Bu nedenle, çalışma alanının ergonomik olarak donatılması ve tüm el hareketlerinin vücudu koruyacak şekilde yerine getirilmesi büyük önem taşır.

   

  Çoğu bulaşık makinesi, bu konuda büyük kusurlara sahiptir. Bu makinelerin kullanıcıları, örneğin makineleri açıp kapatmak için gereksiz yere çok zorlanırlar. MEIKO için durum farklıdır. Bir örnek: M-iClean H giyotin tip bulaşık makinesinde çalışan bir personel kapağı açmak için zorlanmaz; yalnızca dokunması yeterlidir. Bu sayede sırt ve omuz ağrıları azalır ve çalışanlar da daha memnun ve sağlıklı olurlar.