İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Brauhaus zum Ritter

  M-iClean H bulaşık makinesi, burada topluma katılımı kolaylaştırıyor

  Bira imalatının da yapıldığı bir restoranda yılda 150.000 ila 200.000 misafirin olması, söz konusu restoranın mutlaka Münih'te yer aldığı anlamına gelmiyor. Baden-Württemberg eyaletindeki Schwetzingen'de bulunan Brauhaus zum Ritter'da normal bir Babalar Günü'nde 1600 yemek sorunsuz servis edilebiliyor. Burada, yılda 2000 hektolitre bira üretiliyor. Restoranın köklü geçmişi 1831'e kadar gidiyor. Restoran sahipleri Beatrice Schott-Armbruster ve Thomas Armbruster'in şöyle diyor: "Bu restoranın gerçekten de köklü bir geçmişi var ve bununla gurur duyuyoruz. Tam da bu yüzden buraya gelen her misafirin kendini dostlar arasındaymış gibi hissetmesi bizim için çok önemli."

  Restoranın sahibi Armbruster çifti, misafir ağırlamadaki başarılarını, 40 kişilik ekiplerini yönetirken de gösteriyor ve şöyle diyorlar: "Bizim mutfağımızda sert ve kaba davranışlar olmaz." Servis ve mutfak çalışanlarının oluşturduğu renkli ekip, çok çeşitli uluslardan kişilerin bir araya gelerek kaynaştığı bir takım. Ortaya çıkan ortam, sosyal bir birlikteliği mümkün kılıyor ve toplumdaki engelli kişilere de çalışmak için bir yer sunuyor. Buna bir örnek Flavius Gerth. Genç adam, Himmelreich Akademisi ve Breisgau-Hochschwarzwald Sosyal Yardım Kurumunun ortaklaşa gerçekleştirdiği projede yer alıyor. Proje, otel, restoran ve engelliler için de bir akademinin olduğu resmi olarak tanınan bir entegrasyon işletmesini kapsıyor. Proje dahilindeki engelli kişiler, gastronomi kuruluşlarında çalışarak eğitim, yeterlilik ve proje geliştirme gibi avantajlardan faydalanabiliyor. Amaç, topluma katılımın sağlanması.

  Flavius Gerth, Zum Ritter bira evinin bulaşıkhanesinde çalışmayı seviyor. Burada MEIKO marka yepyeni bir M-iClean H hizmet veriyor. Flavius daha ilk dakikadan itibaren makineyi sezgisel olarak kullanmayı anlamış. Uygulamayı doğru ve yerinde bulan Thomas Armbruster şöyle diyor: "Tam da kognitif becerileri sınırlı olduğu için Flavius'a bir şans veriyoruz ve akademideki dönemi bittikten sonra da burada çalışmasını istiyoruz." Aşçı yardımcısı Marc Klever, Flavius Gehrt'i otomatik kapaklı yeni bulaşık makinesinin başında gördüğünde gülümsüyor ve genç adamın gayretli bir şekilde bulaşıklarla uğraşırken aldığı keyif karşısında seviniyor:

  "Hepimiz yeni makineyi çok beğendik."

  "Öncelikle yapılan iş kolaylaşmış olduğundan artık çok daha hızlı bir tempoda çalışmak mümkün, ayrıca yeni teknoloji sayesinde mutfaktaki hava fiziksel açıdan çok daha iyi: eskisi kadar sıcak değil!"

  M-iClean H'in sağladığı hızlı çalışma temposu, makinenin güvenilirliğinin ve sürdürülebilir tüketim değerlerinin yanı sıra sunduğu önemli bir avantaj. Ve Marc Klever bundan çok memnun: "Geçtiğimiz Babalar Günü'nde yaşadığımız gibi bir yoğunluk bazı açılardan sınırlarımızı zorluyor diyebilirim. Ama bulaşıkhanedeki yeni MEIKO makinesi sayesinde böyle birşey artık söz konusu değil!"