İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution
  ikon gastronomi

  Jungfraujoch, İsviçre

  M-iQ Tezgahaltı Bulaşık Makinesi - Jungfraujoch Doruklarında Verimli Bulaşık Yıkama Teknolojisi

  Jungfrauenjoch

  Jungfraujoch, her İsviçre gezisinin "zirve" noktasıdır. 3.454 metre yükseklikteki "Avrupa'nın Çatısı" olarak tanınan bu noktada, dünyanın dört bir yanından turistler, buz, kar ve kayalarla kaplı Alp dağlarının bir masal diyarını andıran manzarasının altında bir araya gelir. Dağ gölleri, buzullar, Eiger dağ masifi, Mönch ve Jungfrau çevresi: Güzel havalarda Vogesen ve Kara Ormanlara dek uzanabilen nefes kesici manzaralar ziyaretçileri bekler.

   

  Zirve tırmanıcıları, dikey olarak yaklaşık 1.400 metre irtifa kat eden dişli raylı demiryolu üzerinden Avrupa'nın en yüksek tren garı içinde bulunan tünel istasyonlarına erişmeden hemen önce, Jungfraujoch platosuna ulaşırlar.

  Buradaki tüm restoranlar bulaşıkhaneye sahip; Eiger yerleşkesinde ise özel olarak M-iQ Gastronomi Bulaşık Makinesi kullanılıyor.

  Avrupa'da en yüksek rakıma kurulmuş MEIKO bulaşık makinesi olan ürün, seyreltik dağ havası koşullarında dahi iyi bir performans sergiliyor.

  Günde beş saat boyunca hizmet veren makine, kısa sürede binlerce tabak çanak ve ve çatal bıçak parçasını kısa sürede pırıl pırıl yapıyor.

  Tüm restoranlara ve beraberinde gastronomi bulaşık makinesine, yaz mevsimi boyunca eriyen kar suları ile besleme yapılıyor. Teknik Bakım Müdürü Andreas Wyss şu şekilde açıklıyor: "Yoğun günlerde, yaklaşık 60.000 litre suya ihtiyacımız olur; dağdaki su rezervuarları ise 1.000 metreküp hacminde kapasiteye sahip."

   

  Bu anlamda, dağ kendi kendine büyük ölçüde yeterli oluyor. Kışın, dağda depolanmış durumdaki erimiş kar suyu ile karışacağı noktaya sevk etmek üzere, demiryolu tüneli aracılığıyla yukarı su pompalıyoruz. Su, yüksek kaliteyle hattan çıkış yapmadan önce filtre ediliyor, UV sterilizasyona tabi tutuluyor ve işleniyor.

  Hedefimiz, enerji tasarrufu sağlamak amacıyla 1.300 m yüksekliğe mümkün olabildiğince az su pompalamak yönünde. Düşük su tüketimi aynı zamanda, enerji tüketim değerlerini de olumlu etkileyeceği için, M-iQ tezgahaltı bulaşık makinesinin tasarrufa katkıda bulunabilmesine olanak sağlar. "Andreas Wyss, şu açıklamalarda bulundu: "Isı geri kazanım sistemi ile donatılmış M-iQ opsiyonunu seçtik çünkü doğal kaynakların korunmasına özen gösteriyoruz ve enerjiyi sorumlu ve dikkatli kullanıyoruz. Ayrıca, otomatik sepetli bulaşık makinesi hızlı ve temiz yıkıyor. Bizim enerji tasarruflu bulaşık yıkama teknolojisine ilişkin beklentilerimizi karşıladı."