İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Rive Gauche, Baden-Baden

  Baden-Baden'deki Kulturhaus kompakt ve her açıdan yetenekli bulaşık yıkama teknolojisine sahip oldu

  "Eski makinelerin değiştirilmesi tamamen planlanan şekilde gerçekleşti."

  "Rive Gauche"un bulaşıkhanesi gelişmiş bir teknolojiye sahip. MEIKO'nun en yeni makine serisi "UPster" ile "Rive Gauche", tamamen uyarlanabilir ve büyük işler başaran ama "kendini de küçültmeyi" bilen bir model tercih etti. Aşçıbaşı Rudolf Pellkofer ile birlikte bulaşıkhanedeki iki küçük MEIKO giyotin tip makineyi, yeni nesil "UPster" ile değiştiren Josephine Geiger konuyla ilgili şöyle diyor: "Mevcut bulaşıkhanemiz oldukça küçük gelmeye başlamıştı. Misafirlerin gecenin ilerleyen saatlerine kadar gelmelerini sağlayan yeni konseptimiz, bu adımı atmamızı gerekli kıldı." "Rive Gauche"da her açıdan başarılı bir bulaşık makinesine ihtiyaç duyuluyordu: kompakt, mekanın en küçük köşesine bile rahatça sığabilen ve özellikle çok hızlı bir şekilde kullanıma hazır olan bir makine. "Sabırlı insanlarız. Ama sorunsuz çalışması gereken tek bir şey varsa o da bulaşık yıkama teknolojisidir." diyen Geiger sözlerine şöyle devam ediyor: "Eski makinelerin değiştirilmesi tamamen planlanan şekilde gerçekleşti."

  Rive Gauche mutfak personelinin, UPster'ın tasarımına dair herhangi bir beklentisi yoktu, ama makine kurulduktan sonra görünümüyle de ekibi çok mutlu etti.

  Peki "Rive Gauche"u bu denli özel kılan ne?

  Peki "Rive Gauche"u bu denli özel kılan ne? Her şeyden önce Baden-Baden'daki muhteşem yürüme yolu Lichtentaler Allee üzerinde yer alan konumu. Oos nehri kıyısında yer alan spa şehrinin bu en güzel malikanelerinden biri dönemin yıldız mimarı Friedrich Weinbrenner tarafından tasarlanmış ve aslında İsveç Kraliçesi Friederike için inşa edilmiş. Kristal salonu ve aynalı salonu olan malikane bugün de Baden-Baden'in "Uluslararası Kulübüne" ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Malikanede ayrıca sanat ve teknolojiyi bir araya getiren bir de müze bulunuyor.

  "Akdeniz mutfağı sadece Fransız ve İtalyan lezzetlerinden oluşmuyor"

  "Rive Gauche"u kiralayan kurum Brenners Park Hotel & Spa ve kalite doğal olarak burada oldukça önem verilen bir konu. "Akdeniz mutfağı sadece Fransız ve İtalyan lezzetlerinden oluşmuyor" diyen Rive Gauche yöneticisi Josephine Geiger, aşçıbaşı Rudolf Pellkofer'in konseptini hayranlıkla anlatıyor: "Bizim için Afrika ve Ortadoğu'nun bir kısmı da Akdeniz'e dahildir."

  Bu nedenle Geiger aperatif olarak oryantal mezelerini de keyifle öneriyor: zeytinyağlı humus, kuskus salatası, muhammara (cevizli biberli acılı sos), beyaz peynir ve fesleğenli pide, ana yemek olarak da fener balığı filetosu ve ıstakoz sosu üzerinde jumbo karides şiş, yanında ıspanak ve misket limonlu kuskus... 1001 Gece Masallarının mutfağı günümüzde!