İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  The Woodspeen

  Michelin yıldızlı The Woodspeen restoran, MEIKO ve ürettiği M-iClean bulaşık makinelerinin servis ve kalitesinden övgüyle bahsediyor.

  Hero MEIKO Woodspeen

  1827'de bir pub olarak inşa edilen The Woodspeen, geçmişte bir süre boyunca ayrıca kasap olarak da hizmet vermiş.

  İsim yapmış bir Michelin yıldızlı restoran ve aşçılık okulu olarak kendi bostanına da sahip olan The Woodspeen, yaratıcısı John Campbell'in hem kırsal bölgelere ve uygun fiyatla iyi yemek sunmaya duyduğu tutkuyu, hem de topluma ve eğitime yönelik sevgisini yansıtıyor.

  Mekanın verdiği ilk izlenim hayli yanıltıcı; 19. yüzyıldan kalma kırmızı tuğlalı bir pub binası görünümünün aksine, içerisinde mutfağa açık görüş sağlayan modern bir yemek salonu ve zevkle tasarlanmış, konforlu bir bar bölümü yer alıyor.

  Berkshire kırsal bölgesinden muhteşem manzaralar ve göz alıcı ahşap çıta kaplama tavan aracılığıyla, son derece sakin bir ortam sunuluyor.

  John, kurulum aşamasında restoranına yönelik net bir vizyon belirlemiş; kendi toprağında üretilen ve toplanan ürünlerle pişirilmiş mevsim yemekleri ve sakin, ancak özenli bir sunum.

  John Campbell, dünyanın dört tarafındaki otel ve restoranlarda çalışarak kazandığı iş tecrübesiyle alanında adeta rakipsiz. The Woodspeen ayrıca çevre koruma ve geri dönüşüm uygulamalarına da mümkün olan en üst seviyede katılım gösteriyor.

  "Yaptığımız her şey, tüketimin ve atıkların yanı sıra işin verimli yürütülmesine yönelik"; John Campbell bu şekilde açıklıyor.

  "Eğer bir ‘Karbon Pozitif’ dönüşüm planı söz konusu olsaydı kesinlikle buna katılırdım! Yemek artıkları ve karton malzemeler doğrudan komposta gidiyor; iş araçlarımız en hassas şekilde yönetiliyor ve iş modelimiz ‘aşırıya-kaçmama’ odaklı.

  Ayrıca, konunun bir de yardımseverlik boyutu var. Bizim için, toplum elde bulunan en önemli varlığımız; müşterilerimizin çoğu da buradan geliyor."

  MEIKO’nun son yeniliklerinden bir kısmı 2018'de The Woodspeen'e kuruldu; bunların arasında, mutfakta ana makine olarak bir M-iClean H giyotin tip bulaşık makinesi ve bar kısmında bir M-iClean tezgahaltı bulaşık makinesi bulunuyor.

  Her iki makinede de kilit bir özellik olarak, su yumuşatıcı ihtiyacını ortadan kaldıran ve elle parlatma gerekmeden pırıl pırıl, lekesiz sonuçlar sağlayan GiO ters osmoz su arıtma sistemi bulunuyor. M-iClean H ayrıca MEIKO’nun enerji ekonomisi sağlayan yeni ısı geri kazanım sistemleri ile donatılmış durumda; bu sayede, önceki Meiko modellerine göre %21'e varan tasarruflar elde ediliyor!

  Otomatik kapak ile iş yükü azaltılıyor; çünkü operatörün kapağı kaldırmak veya indirmek için sürekli olarak diğer işlerini kesintiye uğratması gerekmiyor. Kaldırma, çoğunlukla vakit kaybettiren bir işlemdir; çünkü kaldırma esnasında operatörlerin buharın kendilerine doğru değil, yukarı doğru çıkması için kapağı kademeli olarak kaldırmaları gerekir. Yoğun, 125 sepetlik bir vardiya esnasında, bu sayede kazanılan zaman 45 dakikayı aşmaktadır.

  "Yeni tercihlerimde hep MEIKO'ya dönme sebebim, ters osmoz su arıtma sistemi oldu”; John Campbell böyle açıklıyor.

  Şef John Campbell, The Woodspeen ve MEIKO Birleşik Kralllık ile iş ilişkisinden bahsediyor

  MEIKO'ya baktığımda, cam eşyaları kristal parlaklığında yıkayan ve iş sahibine büyük avantajlar getiren bir makine görüyorum.

  "Ters osmoz her zaman iş gücünden tasarruf getirecektir. Bir iş dahilindeki iş gücü, hizmetler ve malzemeler olarak maliyetlere baktığınızda, hepsinin sürekli şekilde arttığını görürsünüz."

  "Bir işletmeci olarak, bu etkinin düşürülmesi amacıyla, bardakların yıkanması ve parlatılması sebepli iş gücü maliyetlerinin ve kırılma giderlerinin azaltılmasını önemli buluyorum. Bu, marjinal kazanç teorisiyle* oldukça benzeşiyor."

  "Bardaki yeni tezgahaltı makinesi çok iyi çalışıyor. Çalışanlar makinenin kendi kendini temizleyebileceğine inanmaya başladı; çünkü bunun dışında her şeyin üstesinden geliyor."

  "Buhar yaymıyor, böylece barın arkasındaki hava akışını da kesmiyor. Bar ekibi, bardakların yıkanması ve parlatılması yerine müşterilerle ve barla ilgilenmeye daha fazla vakit bulabildiklerinde, elbette müşterilere de daha fazla ilgi gösterebilir ve belki daha fazla satış dahi sağlayabilirler."

  "Yeni otomatik kapaklı makine ile, mutfak asistanlarından artık şikayet almamaktan son derece memnunum."

  "Bize daha fazla zaman kazandırdı. Çalıştırdığım bütün işletmeler içerisinde The Woodspeen en çok-yönlü olanı; bu yüzden, mutfak asistanının örneğin biraz bakım yapıp sonra sebze hasat etmesi gerekebiliyor. Bu yüzden, yeni bir bulaşık makinesi ile gün boyunca yeni verimlilik noktaları tespit edebildiğimde, bu kesinlikle maliyet tasarrufu getirecektir."

  "Eğer makineler diğer işleri aradan çıkararak ekibin asıl konulara odaklanmasını sağlayabiliyorsa, bu kendisini iş gücü maliyetleri ile gösterir ve iş dahilinde ticari fırsatlar sunar."

  "Uygun maliyet çok büyük bir öneme sahip; bununla birlikte, birçok iş sahibi bir yatırımın gerçek sonuçlarına bakmıyor. Bir yatırımın kendini nasıl amorti edeceğini göz ardı ederek en düşük yatırımı yapmaya odaklanıyorlar."

  "Birlikte çalıştığımız iş ortakları hayati önem taşıyor; çünkü işinizin akışını onlar sağlıyor. Yanlış iş ortağı veya ürün tercihi, işinizi olumsuz yönde etkileyecektir."

  "Eğer marjinal kazanç, yani %1'lik fazladan kar hedefliyorsanız ve yanlış iş ortaklarına sahipseniz, iş modeliniz de kaçınılmaz bir şekilde yanlış olacaktır."

  "İşin akışında bize yardımcı olacak iş ortakları seçmemiz bizim için çok önemli; bu anlamda, MEIKO iş ilişkilerimizin bir parçası ve onları tercih etmiş olmak beni hayli gururlandırıyor. Ürün seti tam anlamıyla harika ve dayanıklı; sizi yarı yolda bırakmıyor."

  "Bir iş ortağı olarak MEIKO, işinizle yakından ilgilenmek ve destek sağlamak istiyor; işlerin yolunda gitmesine büyük önem veriyor. Bu, paha biçilmez bir avantaj ve aynı zamanda Meiko'yu seçmemizin temel sebebi."

  *Marjinal kazanç teorisi: Marjinal kazanç teorisi, tüm süreçlerde sağlanan çok küçük gelişmeler aracılığıyla, toplamda gözle görülür bir gelişme elde etmeye yönelik bir doktrindir.