İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Frimey Park Hospital

  Yeni bulaşık makinesi çok daha iyi enerji tasarrufu, su kullanımı ve düşük kimyasal tüketimi sunuyor

  Surrey'de bulunan Frimley Park Hastanesi'nde hastalar güne sıcak ve pişmiş gıdalardan oluşan bir kahvaltıyla başlıyorlar. Otel Hizmetleri (Catering) Müdürü ve Hastane İkramı Birliği eski Başkanı Kevan Wallace, her gün taze pişirilmiş yemek sunulmasının önemini vurguluyor. Wallace, pek çok hastanede soğuk kahvaltı tercih edilirken, Frimley Park Hastanesi'nde hala sıcak kahvaltı veriliyor olmasından gurur duyuyor.

  Wallace'ın belirttiğine göre yılda 365 gün ve günde sekiz saat çalışan ve her gün 2.000 yemek sunulan operasyonda bulaşık yıkama sistemi genel sürecin çok önemli bir parçası.

  Dört yıl önce mevcut makineyi değiştirme kararını alan Wallace, farklı üreticilerin sundukları ürünleri, özellikle işletim maliyetleri açısından karşılaştırarak incelemeye başlamış. Hotelympia 2010 fuarına yaptığı ziyaret sırasında yeni M-iQ makineleriyle karşılaşmış ve makine kalitesinden etkilenmiş.

  "Eski makinemiz savak sistemiyle çalışıyor, su makine boyunca akıyordu. Yeni makine ise enerji tasarrufu, su kullanımı ve kimyasal tüketimi açısından çok daha iyi bir karbon ayak izine sahip. Örneğin ön yıkama, kullanılmış durulama suyundan besleniyor - makine sondan başa doğru çalışıyor. Makineye yerleştirilmiş bir ısı pompası sayesinde makine çevresindeki sıcak, nemli hava emiliyor ve enerji yeniden kullanılıyor; böylece ventilasyona gerek kalmıyor.

  Kimyasal kullanımına bakıldığında büyük bir fark olduğunu gördük; tüketimimiz yarı yarıya azaldı. Enerji ve su tasarrufu da olacağına eminim, fakat şu an birşey söylemek için çok erken."

  "Kurulum kolaydı. MEIKO ekibi ilk gün sabah geldi ve akşamında eski makinemiz sökülmüştü."

  "Üç gün sonra yeni makine kurulmuş, işletime geçmiş, personel eğitilmiş ve çalışmaya başlamıştık."

  Wallace'ın belirttiğine göre "her ne kadar iş akışı açısından eski makineyle benzerlikler olsa da, çalışanlar yeni makineyle çalışmayı keyifli buluyor. Renk kodlaması da yardımcı oluyor. Çıkarılabilen ve temizlik için çıkarılması gereken tüm parçalar mavi. Ayrıca eski makineyle karşılaştırıldığında çok daha sessiz çalışıyor."

  Başarılı bir çözüm: MEIKO'nun M-iQ teknolojisi Frimley Park Hastanesi için mükemmel bir seçim oldu.