İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  John Flynn Hastanesi

  Tırnaklı bulaşık makinesi M-iQ, John Flynn Hastanesi'nde tüm beklentileri aştı

  "En iyi fiyat/performans dengesi, güvenilirlik, birinci sınıf kalite, enerji ve su tasarrufu."

  Merkezi Hizmetler ve Yeme-İçme Müdürü George Stewart, MEIKO tercihlerinin nedeni şöyle anlatıyor: "Bunlar, John Flynn Hastanesi için MEIKO'nun endüstriyel bulaşık makinelerinde ilk tercih olmasının nedenlerinden sadece birkaçı."

  John Flynn Hastanesi, Ramsay Health Care kurumu tarafından işletiliyor. Avustralya'nın en büyük kar amacı gütmeyen sağlık sigortası kurumunun Temmuz 2014'de gerçekleştirdiği ankete göre, Özel John Flynn Hastanesi, ülkedeki en iyi beş hastaneden biri. Queensland eyaletinde Gold Coast bölgesinin güney ucundaki Tugun kentinde yer alan hastanenin 326 yatak kapasitesi ve akut tedavi bölümü var.

  Stewart sözlerine şöyle devam ediyor: "Buradaki bulaşık yıkama makinesi yoğun bir şekilde kullanılıyor. Günde yaklaşık 4.000 ila 5.000 parça bulaşık ve tepsi yıkanıyor. İlave olarak hastanenin diğer alanlarından gelen bulaşıklar var.

  John Flynn Hastanesi'nde göreve başladığımda, masada üç farklı firmanın bulaşık makinesi teklifleri duruyordu. MEIKO'nun teklifi açık arayla en iyisiydi.

  Üç firmanın bulaşık makinelerinin kullanıldığı farklı hastaneleri ziyaret ettim. İki firmanın makineleri beni ikna etmedi. Queensland'deki Logan Hastanesi'nde kurulu, M-iQ bulaşık makinelerinin de dahil olduğu MEIKO sistemi ise, ziyaretim sırasında bir yıldır kullanımdaydı ve mükemmel bir durumdaydı. Sanki bir gün önce kurulmuş gibi görünüyordu.

  Makineyi kullanan personel de son derece memnundu. Makinenin sağladığı enerji tasarrufu sayesinde yapılan yatırım kendini kısa sürede amorti ediyor. Başka hastanelerdeki arkadaşlara da söylediğim gibi, fiyatı biraz yüksek olsa da uzun vadede bunu telafi ediyor.

  M-iQ makineleri ve FV kazan yıkama makinelerini ana mutfaklarda, FV 40.2 tezgahaltı makineleri de hastanenin servislerinde bir ila üç yıldır kullanıyoruz. Şimdi hedefimiz, hastanenin tüm servislerindeki bulaşık makinelerini MEIKO makineleriyle değiştirmek, zira hepsi eskidi.

  Otomatik sıcaklık ayarı sayesinde makineler, doğru sıcaklığa ulaşınca yıkama işlemine başlıyor. Bu da HACCP konseptimize çok uygun bir özellik. M-iQ bulaşık makinelerinde, kablosuz sıcaklık kontrolleri gerçekleştiriyoruz. Yapılan ölçümler 24 saat boyunca bir bilgisayara aktarılıyor.

  MEIKO'ya geçmemizle birlikte hem operasyonel maliyetlerde hem de enerji ve su tüketiminde % 50'nin üzerinde tasarruf sağladık. Çalışanlarımız da makineleri çok beğendi: Kullanım ve temizlikleri kolay, ayrıca etraflıca düşünülmüş güvenlik fonksiyonları mevcut.

  MEIKO'nun sunduğu mükemmel servise örnek olarak büyük bulaşık makinelerinin birindeki teknik özellik değişimini aktarmak isterim: MEIKO bu makinede, standart iki kurutma fanı yerine daha yüksek performansa sahip tek bir kurutma fanı taktı. Böylece kurutma bölümünde önemli bir yer tasarrufu sağlamış olduk. MEIKO çalışma performansımızı ve tasarruflarımızı muazzam derecede iyileştirdi ve aynı zamanda mükemmel servis sundu."