İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Medanta Hastanesi

  Hindistan'daki Medanta Hastanesi MEIKO'ya güveniyor

  "Sağlık ve güvenlik bizim için önceliklidir. Bu konularda kesinlikle taviz vermiyoruz. Tam da bu nedenle MEIKO'yu tercih ettik."

  Yaklaşık 174.000 metrekarelik bir alana yayılan Medanta Hastanesi, Hindistan'ın en büyük özel alan hastanelerinden biri. Hastane, Yeni Delhi yakınlardaki Gurgaon'da 2009 yılında açılmış ve kardiyovasküler cerrahi ile toraks cerrahisi konusunda uzmanlaşmış.

  1250 yatak, 350 yoğun bakım yatağı ve 45 ameliyathaneye sahip hastanede 20'den fazla tıbbi bölüm bulunuyor. Özellikle yabancı hastalara yönelik olan hastane, "tıp turizmi" trendine cevap veriyor. Tüm dünyadan hastalar, birinci sınıf ve makul fiyatlara sahip hizmetler için buraya geliyor. Hastanenin, uluslararası standartlarla yarışacak düzeydeki altyapısı, kalp ve diz ameliyatları, ortopedik tedavi, kozmetik ya da gözle ilgili müdahaleler veya diş tedavisi için buraya gelen hastaların tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor.

  MEIKO'nun tırnaklı bulaşık makinesi M-iQ, perde arkasında da üst düzey bir temizlik ve mükemmel tüketim değerleri sağlıyor. Konuyla ilgili Medanta - The Medicity F & B Müdürü Deepak Batra şöyle diyor:

  "Medanta, güvenilir ve kalitesi yüksek bulaşık yıkama sistemlerinin zaruri olduğu büyük bir hastane. MEIKO, tırnaklı bulaşık makinelerinde dünyanın önde gelen üreticilerinden biri. Dolayısıyla bizim için en akla yakın seçenekti. Zira sağlık ve güvenlik bizim için önceliklidir. Bu konularda kesinlikle taviz vermiyoruz."

  "Tam da bu nedenle MEIKO'yu tercih ettik."

  Medanta'daki kurulumda ilave bir davlumbaz ya da atık hava kanalına ihtiyaç duyulmadı. M-iQ'nun ısı geri kazanımı için sahip olduğu entegre özellikleri sayesinde, bulaşıkhaneye minimum miktarda nem salınıyor. Böylece bulaşıkhane serin kalıyor ve mekandaki havalandırma sistemine ilave bir yük çıkmamış oluyor.

  M-iQ'nun sahip olduğu dahiyane hava yönetimi ve proses odaklı ısı geri kazanım modülü sayesinde doğrudan atık hava bağlantısına ihtiyaç duyulmuyor. MEIKO'nun M-iQ sistemi, böylece optimum enerji verimliliği sağlıyor. Halen dünyada eşi benzeri olmayan bir filtre sistemi, makinenin kendi kendini temizlemesini mümkün kılıyor. Pompalı son durulama bölümündeki tankın tek bir dolumuyla kirler tamamen dışarı atılıyor.

  M-iQ makineler, önceki modellere göre %33 daha az su ve deterjan tüketiyor, yıkama performansı ise, yüksek basınçlı yıkama sistemi sayesinde, %30 oranında iyileştirildi.

  Proses ısısı geri kazanılıyor ve akıllı, üç kademeli bir enerji kontrol sistemi sayesinde yeniden kullanılabiliyor. Sistem, enerji tüketimini asgari düzeyde tutmak için, kendini ısı dağılımındaki değişimlere dinamik bir şekilde uyarlıyor. Atık hava, suyu ısıtmak için bedava enerji kaynağı olarak kullanılıyor.

  GiO terz ozmoz sistemi, makineye giren sudaki kirlilikleri % 98 oranına kadar yok ediyor. Böylece klasik makinelerde rastlanan, giren suyun çoğu zaman güven vermeyen ve yetersiz bir su yumuşatma ünitesinde yumuşatma işlemine tabii tutulması gereği de ortadan kalkıyor.

  GiO teknolojisi sayesinde pırıl pırıl ve tertemiz sonuçlar elde ediliyor; bulaşıklar ama özellikle de çatal-bıçak ve bardaklar makineden sanki elle parlatılmış gibi çıkıyor. Ayrıca parlatıcı ve deterjan gibi kimyasalların kullanımı da azaltılıyor. Bu da karbon ayak izini azaltmaya katkı sağlıyor ve mutfağa çevre dostu avantajlar kazandırıyor.