İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Stuttgart Marienhospital Hastanesi

  Marienhospital Hastanesi'nde entegre sürgü yıkama makineleri

  Hastanede sadece hastaların memnuniyeti hedeflenmiyor. Klinik yönetimi, ayrıca hasta bakım personeline de odaklanıyor.

  İnsan sevgisi ve yardımseverliğin profesyonellikle bir araya geldiği yerde, insanlar tarafından insanlar için yapılan tıbbi bakım ortaya çıkıyor. Stuttgart'daki Marienhospital Hastanesi'nde de tam da bu amaçla çalışılıyor. Rahip Vinzenz von Paul'un yaşadığı dönemin üzerinden 300'ü aşkın yıl geçmiş olsa da, ona sadakatla bağlı rahibe hemşireler ve diğer sayısı 1.900'ü bulan çalışanlar, hastanede bugün de hala "Sevgi, amele dönüşsün" ilkesiyle çalışıyor.

  Baden-Württemberg eyaleti başkentinin merkezinde yer alan Katolik Kilisesi'ne ait klinik, hizmetleriyle birçok defa ödüllendirildi: 2012 yılında Focus dergisi, hastaneye, Almanya'nın en iyi göğüs hastalıkları merkezleri listesinde yer verdi. Sağlık sigortası kurumu "Techniker Krankenkasse" 2011'de hastaneye "Klinikus" ödülünü verdi. Söz konusu ödül, hastalar tarafından tüm alanlarda ortalamanın üstünde değerlendirilen hastanelere veriliyor.

  Fakat Marienhospital Hastanesi'nde memnun edilmek istenen kişiler sadece hastalar değil. Hastanenin 1890'da "Untermarchtal Hayırsever Rahibeler Cemaati" tarafından kurulmuş olması ve bakım işleri yönetiminin uzun yıllar bizzat rahibeler tarafından üstlenilmiş olması, klinik yönetiminin bakım konusunda güçlü bir odağının oluşmasını sağlamış. Bunun sonucu olarak da bugün hasta odalarının hepsi, bakım açısından arzu edilen teknik ve mimari standarta sahip.

  Marienhospital Hastanesi'nde tedarikçi firma olarak sadece MEIKO tercih ediliyor

  Hastanenin sadece tek ve çift yataklı odalardan oluşmasını sağlamak amacıyla sürekli yatırım ve inşa çalışmaları yapılıyor. Yine bu nedenle her odada, hasta tuvaletine entegre bir MEIKO sürgü yıkama makinesi bulunuyor. Bu sayede bir yandan daha yüksek bir hijyen standardı elde edilirken aynı zamanda hasta bulaşıklarını kirli alana götürmek için uzun mesafeler gitmek zorunda kalmayan hasta bakıcıların işleri de kolaylaştırılmış oluyor.

  Marienhospital Hastanesi'nde tedarikçi firma olarak sadece MEIKO tercih ediliyor. Yönetimin bu kararının ardındaki argümanlar arasında makinelerin uzun ömürlü olması, güvenilir servis hizmeti ve yüksek proses güvenliği bulunuyor. Bu argümanlar dikkate alındığında, söz konusu tıbbi cihazın satın alınmasında başka bir alternatif bulunmuyor.