İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution
  İkon Hastanesi

  Paul Lechler Hastanesi Tropik Tıp Kliniği, MEIKO kalitesinden ziyadesiyle memnun

  Paul Lechler Hastanesi Tropik Tıp Kliniği'nin yeni binası, en modern dezenfeksiyon teknolojisi ile donatılmış durumda

  Tropenklinik Paul Lechler

  Paul Lechler Hastanesi Tropik Tıp Kliniği, 1906'da askeri bir nekahet merkezi olarak hayata geçirilmiş. Kliniğin faaliyetleri o tarihten bu yana Alman Doktor Misyonu Enstitüsü (Difäm) tarafından yürütülüyor. Tübingen çatılarının üzerinden Suebya Alplerinin eteklerine bakan bina, zamanla Geriatrik Tıp ve Dahiliye alanlarında sertifikalı bir akut tedavi kliniğine dönüşmüş. Kliniğin uzmanlık sahibi olduğu diğer tedavi yöntemleri arasında, Palyatif tedavi de bulunuyor. Aynı şekilde, Tübing'deki seyahat tıbbı ve tropikal tıp uzmanlık birikiminden faydalanan yıllık 8.000 ayakta tedavi edilen hastası ile, klinik Almanya'daki en büyük tropikal tıp ve seyahat tıbbı merkezlerinden biri durumunda. Özel izole edilmiş odalar, tropik hastalıklara sahip kişilerin tesis dahilinde tedavisini mümkün kılıyor.

  Paul Lechler Hastanesi Tropik Kliniği'nin 2017'de hizmete açılan yeni binası ile, hem personele, hem de hastalara daha fazla konfor, yüksek seviyede modernleştirilmiş teknik donanım ve daha kısa yürüme yolları sağlanıyor. Tübingen sınırlarının çok ötesinde tanınmış olan Paul Lechler Hastanesi'nin teknik modernizasyonu, elbette ki bakım odaları da dahil olmak üzere tüm tesise yansıtılmış. Bu binada da, tıpkı eski binada olduğu gibi, tercihler MEIKO teknolojisinden yana kullanılmış. Bakım Servisi Müdürü Sven Braun şöyle açıklıyor: “Öncelikli isteğimiz, yeni binanın ihale sürecinde kalite konusunun da dikkate alınması yönündeydi. Tercihimizi MEIKO'dan yana kullandık; zira eski binamızda bu teknolojiden zaten fazlasıyla memnunduk”. 

  TopLine temizleme ve dezenfeksiyon makineleri, işletme tarafından 600 seviyesinde bir A0 değerine ayarlanmış durumda. Freiburg'daki Alman Hijyen Danışmanlık Merkezi'ndeki (BZH) uzmanların kliniğe sunduğu tavsiye de bu yönde olmuş. Bu, Sven Braun için verilebilecek tek doğru karardı: “100 civarında yatak kapasitesiyle, kendi hijyen ekibimizi barındırmak ve sektörün gerekliliklerini bu şekilde karşılayabilmek için yeterli alana sahip değiliz. BZH'nın sunduğu destek ile profesyonellik güvence altına alınıyor ve ekibimize hedef odaklı yardım sağlanıyor. Bu sayede, dış kaynak kullanımını minimize etme yönündeki ölçütlerimizi de karşılayabiliyoruz”.


  MEIKO aynı zamanda kliniğin hastalara yönelik mutfağında, bulaşıkların hijyenik olarak yıkanmasına yönelik olarak hizmet veriyor. Ergoterapist Lena Korn, burada hastalarla birlikte yemek pişiriyor. Bu konumda da, böyle bir işin üstesinden gelmek üzere, yüksek işletim sıcaklıkları ile hijyenik güvenliği emniyet altına alan bir profesyonel bulaşık makinesi olarak yalnızca M-iClean U tercih edilmiş.