İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Alpha LSG

  MEIKO, havayolu ikram şirketlerine kapsamlı destek ve servis sunuyor

  Alpha LSG, Heathrow Havalimanı yakınındaki Heston'da açtığı 10 milyon sterlin değerindeki yeni merkez mutfağıyla, havayolu ikram sektöründe yeni standartlar belirlemeyi hedefliyor.Günde 76.500 yemek üretim kapasiteli tesis, 40'tan fazla havayoluna hizmet verecek. Yılda yaklaşık 24.500 uçuşa yemek verilmesi planlanıyor.

  Tesiste Japon ve Asya mutfağının yanı sıra Heathrow'un tek helal yemek mutfağı, müşteri salonu, mutfak akademisi ve tabii ki uçaklarda yapılan ikramlar sonrasında oluşan tabaklar, çatal-bıçaklar, kaplar ve diğer malzemeleri yıkamak için devasa bir bulaşıkhane bulunuyor.

  Şirket yetkilileri şöyle diyor: "Sinerjilerimizden en iyi şekilde yararlanarak ekipmanlarımıza ve çalışanlarımıza yatırım yapabiliyoruz. Bu da müşterilerimize kaliteli ve sürdürülebilir servis sunmamızı sağlıyor."

  Tesis, sürdürülebilirlik konusunda aktif desteği, havayolu yönetmeliklerine göre tasarlanan ve ekstra geniş (980 mm) konveyör bantlarına sahip dört adet yeni M-iQ tırnaklı bulaşık makinesinden alıyor.

  Ayrıca makinelerde, çalışanlara daha ergonomik koşullar sunmak için genişletilmiş giriş ve çıkış bölümleri bulunuyor. Sonuç olarak tesiste 7'si MEIKO'nun, biri de başka bir üreticinin olmak üzere 8 adet bulaşık makinesi çalışıyor.

  Alpha LSG Ekipman Müdürü David Quirk MEIKO tercihlerini şöyle açıklıyor: "Birçok nedenden dolayı MEIKO ile çalışmayı karar verdik. Üreticiler arasında büyük fiyat farkları bulunmuyor. Ancak kapsamlı destek ve servis belirleyici önem taşıyor."

  Alpha LSG için kilit noktalardan biri de, makineleri tepeden tırnağa bilen insanlar tarafından sağlanan hızlı geri dönüş süresi. Bir diğer tercih nedeni de, MEIKO tırnaklı bulaşık makinelerinin esnek ve ekonomik çalışma özellikleri. Eski makinelere göre daha düşük enerji tüketimine sahip olmaları önemli bir avantaj. Alpha LSG'nin ne kadar maliyet tasarrufu yaptığını görmek için deterjan, su ve enerji tüketimi tam olarak ölçülüp kontrol ediliyor.