İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  KLM Inflight Catering

  KLM Inflight Catering MEIKO servisine güveniyor

  "MEIKO teknisyenleri bulaşıkhanede minimum yer işgal ederek çalışmayı başardı, böylece biz de normal şekilde çalışmaya devam edebildik"

  "Burada farklı üreticilerin makinelerini birlikte kullanıyoruz. MEIKO sistemi ise planlanan süreden dört yıl daha uzun çalıştı. Makineler iyi sonuçlar vermeye devam ediyordu. Ayrıca MEIKO'nun sunduğu servis ve bakım desteğinin, rakip firmalarınkiyle karşılaştırıldığında, her zaman daha hızlı ve verimli olduğunu fark ettik", KLM Catering Hizmetleri Avrupa Birim Yöneticisi Hans van der Salm düşüncelerini bu sözlerle ifade ediyor.

  "Bir kere daha altını çizmek gerekirse yeni sistemin kurulumu esnasında müşterilerimize, bulaşık yıkama da dahil, tam hizmet sunmaya devam etmemiz gerekiyordu. MEIKO teknisyenleri bulaşıkhanede minimum yer işgal ederek çalışmayı başardı, böylece biz de normal şekilde çalışmaya devam edebildik. İşi zamanında bitirebilmek için geceleri de çalışmaya devam ettiler. Bunu her firma yapmazdı."

  Çalışanlara kullanım kolaylığı sağlamak için konveyörlerin ve tezgahların şekli değiştirildi

  "MEIKO bulaşıkhaneyi ergonomik açıdan da iyileştirdi. Kullandığımız iki M-iQ tırnaklı bulaşık makinesinden oldukça memnunuz. Çalışanlara kullanım kolaylığı sağlamak için konveyörlerin ve tezgahların şekli değiştirildi. Buradaki işin ağır olduğunun ve aralıksız bir çalışma gerektirdiğinin farkındayız.

  Eski sistemde, çalışanlar kimi zaman 90 cm'lik bir mesafeye uzanmak, kol ve sırtlarını eğmek zorunda kalıyorlardı. Personelin yaş ortalaması 47. Bu yeni sistemi on sene sonra da hala kullanıyor olacağız, ama o zaman çalışanların yaş ortalaması da 57 olacak. Bu nedenle iş yükünün hafifletilmesini ve her şeyden önce uzanma ve eğilmelerin azalmasını sağlayacak yeni bir sistem gerekliydi.

  KLM Catering Hizmetleri’nin MEIKO ile birlikte geliştirdiği kimyasal dozajlama sistemi minimum kaynak kullanımıyla mükemmel bir temizlik sağlıyor.

  KLM, Schiphol Havaalanı’nda uçaklardan sadece birkaç metre uzaklıkta “ramp”ta konumlanıyor. Günde 50 kıtalararası ve 280 Avrupa içi uçuşa hizmet veren 85 yükleme aracıyla, Hollanda’nın en büyük havayolu ikram hizmetleri firması.