İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Burg Trips Huzur ve Bakımevi

  Temizlik, hijyen ve ergonomi, her şey bir arada

  Hatta menüde deniz mahsülleri olduğu zaman, daha öğle yemeğinde kimin ziyaretçisinin geleceği konuşuluyor.

  Bakımevinde akşam yemeği deyince akla genelde peynir ve salam tabağı ya da püre gelse de, farklı yemeklerin sunulduğu bakımevleri de var. Geilenkirchen'deki Burg Trips bakımevinin akşam yemeklerinde zaman zaman midye bile sunuluyor. Hatta menüde deniz mahsülleri olduğu zaman, daha öğle yemeğinde kimin ziyaretçisinin geleceği konuşuluyor.

  Geilenkirchen sınırındaki muhteşem güzellikteki kalede, Petra May, huzurevinin 80 sakini gibi bu özel yemeklere çok seviniyor, çünkü "yemek, bu huzurevinde olduğu gibi Franziskusheim gGmbH'nın diğer tüm kurumlarında da büyük önem verilen, yaşam kalitesiyle yakından ilgili bir konu".

  Petra May, Burg Trips'te kat hizmetleri sorumlusu. Görevleri arasında odaların bakımı ve çamaşırların dağıtımının yanı sıra hijyen yönetimi ve yemek dağıtım mutfağının idaresi bulunuyor. Kurumun mutfağında birkaç ay önce kurulan, MEIKO'nun yeni nesil giyotin tip bulaşık makinesi M-iClean H bulunuyor.

  Ekip arkadaşlarının çalışma koşullarına da dikkat eden Petra May, şöyle diyor:

  "Otomatik kapak sayesinde ekibin makineyi kullanması çok kolaylaştı. Temizlik hizmetini dışardan özellikle almıyoruz, çünkü konu temizlik ve hijyen olduğunda standartlarımız çok yüksek. Personelimiz uzun yıllardan beri birlikte çalıştığımız kişilerden oluşuyor ve güzel bir takım çalışmasıyla mükemmel işler çıkarıyorlar. Tam da bu yüzden çalışma koşullarının iyi olması çok önemli."

  "Yeni makine sayesinde hem işlerimiz çok daha kolaylaştı, hem de mükemmel yıkama sonuçları elde ediyoruz."

  Mutfak ekibinden Babette Nimbs, Franziskusheim'daki ana mutfaktan gelen yemekleri porsiyonlara ayırıyor ve dumanı tüten tabakları huzurevi sakinlerine servis ediyor. "Kale manzarası" olarak da anılan yemekhanede Valentina Regiment ile birlikte çalışıyor.

  Öğünlerin ardından tabaklar, fincanlar, bardaklar, çatal-bıçaklar ve mutfak gereçleri sorunsuzca temizleniyor. Petra May, memnuniyetini şöyle ifade ediyor: "Yeni makine sayesinde hem işlerimiz çok daha kolaylaştı, hem de mükemmel yıkama sonuçları elde ediyoruz."

  Bunun sürekliliğinin sağlanmasında, makinedeki hatların paslanmaz çelik olmasının da payı var. "Rezidanslardaki daha küçük, yarı endüstriyel makinelerde, paslanmaz çelik borular yerine hortumlar olduğu için ara sıra tamirat gerektiriyor. Bu makinede hatların paslanmaz çelik oluşu, hem makinenin ömrünü uzatıyor hem de sorunsuz bir operasyon sağlıyor" diye ekliyor Petra May.