İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Aida Cruises

  AIDA yolcu gemileri MEIKO teknolojisiyle yelken açıyor

  "AIDA kulüp gemisi" konseptinin temel ilkelerinden biri, gemide yüksek kaliteli yemek hizmetinin verilmesidir

  Lüks yolcu gemileri turizmi en güçlü dönemini yaşıyor. Şu an okyanuslarda yaklaşık 250 lüks yolcu gemisi seyahat ediyor. Bu yolcu gemilerinin en başarılılarından biri de Alman AIDA Cruises şirketine ait AIDACara yolcu gemisi. Gemi, 1996'da ilk yolculuğuna çıktığında, açık denizlerde bir "kulüp" ortamını yaşatan ilk yolcu gemisiydi.

  "AIDA kulüp gemisi" konseptinin temel ilkelerinden biri, gemide yüksek kaliteli yemek hizmetinin verilmesidir. Bu da, 75 çeşit peynir, 190 çeşit taze meyve, 17.000 kg soğan ve 48.000 kg ananas gibi yüksek miktarlarda ürün işleyebilme kapasitesine sahip, son derece sofistike bir envanter kontrol sisteminin kullanımını gerektiriyor. "AIDAsol"un bir haftalık kayıtlarında 12 ton et, 6 ton balık, 16 ton taze sebze, 1.700 adet ıstakoz ve 34.000 yumurta tüketimi söz konusu olabiliyor. 5.000 litre kırmızı ve beyaz şarap tüketiminin yanı sıra gemide her seyahatte 22.500 litre bira üreten ve sunan bir bira imalathanesi de bulunuyor.

  Bu miktarlarda gıdanın işlenerek yolcuların keyifle tüketecekleri lezzetlerin yaratımı, sahne arkasında çok sıkı bir lojistik gerektiriyor. Konu bulaşık yıkama operasyonu olduğunda yüksek standartlarda hijyen sağlanması son derece önemli. Işıl ışıl, temiz ve hijyenik yıkama sonuçları ve kolay, güvenilir gıda atığı bertarafı için birçok AIDA yolcu gemisine MEIKO bulaşık yıkama teknolojisi kuruldu.

  AIDA Cruises, sürdürülebilirlik kapsamında Alman hükümeti tarafından yürütülen bir araştırma projesinde yer alıyor

  Sürdürülebilirlik, AIDA Cruises şirketinin önem verdiği bir kavram. Bu nedenle şirket, Alman hükümeti tarafından yürütülen, okyanus gemilerince tüketilen fosil yakıt miktarını azaltmada yardımcı olacak yakıt hücresi geliştirilmesini amaçlayan bir araştırma projesinde yer alıyor. Şirket, ayrıca AIDA yolcu gemilerindeki yakıt tüketimini, yolcu ve 100 kilometre başına şimdiden 3 litreyi aşmayacak şekilde azaltan "3 litre gemi" konsepti üzerinde çalışmaya da devam ediyor.

  MEIKO teknolojisiyle donatılan yolcu gemileri şunlar:
  AIDAvita, AIDAaura, AIDAdiva, Aidabella, AIDAluna, AIDAblu, AIDAsol, AIDAmar, AIDAstella