İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  MS Artania

  M-iQ bulaşık makinesi enerji ve su tasarrufu sağlayan özellikleriyle ikna ediyor

  Bonn merkezli seyahat acentası Phoenix Reisen tarafından kiralanan MS Artania gibi kruvaziyer gemiler, zamanla sadece daha güzel değil, aynı zamanda daha ekonomik hale geliyor.

  Yaklaşık altı ay önce, Monaco merkezli gemicilik şirketi V. Ships'e ait olan ve iç kabinleri olmayan az sayıda kruvaziyer gemisinden biri olan Artania, üç aylığına Bremerhaven'daki ünlü Lloyd Werft tersanesine çekildi. Geminin yenilenmesi için 40 milyon Euro bütçe ayrıldı. Phoenix Reisen Genel Müdürü Benjamin Krumpen bu yatırımdan çok memnun:

  "Muhteşem gemimiz MS Artania şimdi daha da güzel oldu."

  1984 yılında "Royal Princess" adıyla denize indirilen gemide yeni motorlardan yeni balkonlara, yenilenen yolcu kabinlerinden, yepyeni bir tasarıma kavuşan "Dört Mevsim" restoranına kadar kapsamlı bir renovasyon yapıldı. Yolcuların gözü önünde olmasa da mürettebatın işlerini büyük ölçüde kolaylaştıran ve güvertedeki yüksek hijyen standartları için büyük öneme sahip bulaşıkhane de tamamen yeniden donatıldı. Phoenix Reisen Filo Ekipman Müdürü Christian Schumann'ın belirttiğine göre bu yenilemenin nedeni, 1998 yılında alınan eski makinenin ekonomik olmamasıydı.

  "Alternatif bir marka kullanma isteğinin yanı sıra, M-iQ bulaşık makinesinin enerji ve su tasarrufu sağlayan özellikleri bizi ikna etti."

  Ayrıca Meiko'nun arayüz tasarımı da M-iQ bulaşık makinesi tercihinde önemli bir diğer etkendi. Christian Schumann konuyu şöyle özetliyor: "Bir makinenin kullanımı ne kadar kolaysa kullanıcı personele bağlı hata kaynakları da o derece azalıyor." MS Artania'da her gün 24.000 parçadan fazla bulaşık yıkanıyor. Bunların büyük bir kısmı M-iQ'da yıkanırken, tencerelerin temizliğinde FV 250.2 kazan yıkama makinesi kullanılıyor. Casablanca Bar'da da DV 80.2 giyotin tip bulaşık makinesi bulunuyor.