İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Bad Hotel Domburg

  MEIKO'nun M-iQ bulaşık makinesiyle sürdürülebilirlik en üst seviyede

  Badhotel, Hollanda'nın Zeeland bölgesinin 1 numaralı tesisi.

  Deniz kenarında muhteşem bir spa oteli: Badhotel, Hollanda'nın Zeeland bölgesinin 1 numaralı tesisi. 116 oda ve suiti bulunan tesisin ayrıca konferans odaları, kütüphanesi ve dört restoranı bulunuyor.

  Uzun bir geçmişi bulunan Domburg, Zeeland'ın en eski sahil oteli. Büyük bir ormanlık alan ve kumulların yanında yer alan kasabanın yüzmeye ve sörf yapmaya davet eden geniş ve tertemiz kumsalları var. Ayrıca doğa koruma alanları ve tepelere kurulan kuleler gibi tarihi yapıları, pitoresk limanları ve marinaları da bulunuyor. Kasaba, ziyaretçilerine birçok sportif faaliyetin yanı sıra panayırlar, pazarlar ve müzik festivalleri gibi çok çeşitli yerel etkinlikler de sunuyor.

  Otel, sahip olduğu altın "Yeşil Anahtar" sertifikasıyla gurur duyuyor. "Yeşil Anahtar" Hollanda'nın oteller için verdiği eko-etiket. Badhotel'de sadece LED aydınlatma kullanılıyor; otel ayrıca enerji tasarruflu ısınma ve kazan yatırımı da yapmış. Tüm bunlar sayesinde enerji maliyetleri 2008 yılından bu yana yaklaşık %40 oranında düşürülmüş.

  Badhotel Genel Müdürü Govert Janzen,

  "çevre açısından iyi olmasının yanı sıra cüzdanımız için de iyi" diyor. Badhotel, çevre dostu hedeflerine bir adım daha yaklaşabilmek için, saatte yaklaşık 130 sepet yıkayabilen MEIKO M-iQ konveyörlü bulaşık makinesi aldı. "Daha önce kullandığımız bulaşık makinesiyle (başka bir üreticiye ait) kötü tecrübelerimiz oldu. Bu nedenle mevcut makinenin yerine yeni bir makine arayışına başladığımızda ciddi profesyonel tavsiye aldık" diye ekliyor Janzen.

  "MEIKO'nun rakiplerinin makinelerini inceledik. Performans, su, kimyasal tüketimi gibi birçok veriyi karşılaştırdık. Özellikle toplam operasyonel maliyetleri makinenin ömrüyle oranladığımızda MEIKO kazandı.

  Karşılaştırmada ikinci gelen rakip, en az 15.000 Euro daha pahalıydı!MEIKO, bulaşık makinelerinin Mercedes'i. Otelimiz ne kadar dolu olursa, makinenin özelliklerini o kadar daha net görüyoruz. Örneğin kahvaltıdan 280 kuver geldiğinde, M-iQ tüm marifetini gösteriyor. Bulaşık makinesinin su tüketimini ayrıca takip etmiyoruz ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki otelin ortalama müşteri sayısında artış olmasına rağmen, daha az su kullanıyoruz ve bunda MEIKO bulaşık makinesinin katkısı olduğuna eminim.

  M-iQ'nun önceki makinelerden çok daha az buhar oluşturduğu da kesin. Makinenin dışında da çok az sıcaklık oluşuyor. Bu da, bu alanda çalışan personel için çok daha rahat bir çalışma ortamı anlamına geliyor. MEIKO'nun M-iQ makinesinin verimliliği arttırdığı ve uzun ömürlü olduğu yönündeki kanaatim onaylanmış oldu. Tüm bunlara ilave olarak çok da iyi bir görünüşe sahip!"