İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Crowne Plaza Dubai

  MEIKO'nun M-iQ makinesini almak, her açıdan bir kazanç oldu

  Crowne Plaza, IHG'nin başlattığı "Green Engage" sürdürülebilirlik kampanyasına katılıyor.

  Intercontinental Hotel Group bünyesindeki Crowne Plaza Oteli, ticaret merkezi yakınlarındaki Dubai Festival Centre alışveriş merkezinin hemen yanında yer alıyor. Dubai koyunun kıvrıldığı noktalardan birinde yer alan otel, misafirlerine muhteşem bir şehir manzarası sunuyor. 316'dan fazla tasarım oda ve suite sahip otelde ayrıca iki restoran ve bir Belçika pubı bulunuyor.

  Crowne Plaza markası, Intercontinental Hotel Group (IHG) bünyesinde yer alan birçok otel markasından sadece biri. IHG bünyesindeki diğer markalar arasında, Holiday Inn, HUALUXE Hotel & Resort, EVEN Hotel, Staybridge Suite Hotel, Hotel Indigo ve Candlewood Suite bulunuyor. Crowne Plaza, IHG'nin başlattığı "Green Engage" sürdürülebilirlik kampanyasına katılıyor. Söz konusu kampanya, otel grubunun, bünyesindeki otellerin sürdürülebilirliği iyileştirmek için büyük bir gayretle dünya çapında gerçekleştirdiği bir girişim.

  "Green Engage" kampanyasına 100 ülke ve bölgeden toplam 4400 otel katılıyor. 656.000'in üzerinde otel odasını kapsayan kampanyada, tesislerin enerji ve su tüketimleri ile atık değerlendirme süreçleri izleniyor ve enerji tasarrufu sağlayacak, CO2 bilançosunu optimize edecek uygun önlemler tavsiye ediliyor.

  Bu şekilde 2010-2012 dönemi için konulmuş, yan yana otel odalarında enerji tüketimini % 6 ila 10 oranında düşürmeyi amaçlayan üç yıllık hedef, daha 3. yılda toplam %11,7 oranında aşılmış.

  IHG'nin tüm otellerinde, dolu oda başına düşen karbon ayak izi, %19 oranında düşürülmüş. Bu da yılda 76.000 ton CO2 azaltımı anlamına geliyor!

  "Green Engage" kampanyası, aydınlatmadan çevre dostu temizlik malzemelerine kadar otel yönetiminin birçok alanını kapsıyor. Bu alanlardan biri de bulaşık yıkama teknolojisi. Sürdürülebilirliğe bu kadar önem verilen bir yerde, gün boyu 200 kuver için Akdeniz mutfağının sunulduğu "Zaytoun" restoranının yeni bulaşıkhanesi için M-iQ en akla yakın seçimdi.

  Oteldeki M-iQ kurulumunu yapan MEIKO iş ortağı Elenco General Trading firmasının Operasyon Müdürü Hilary Barreto, birçok otelin mevcut teknolojilerini daha güncel bir teknolojiyle değiştirmek istediğini belirterek, yatırım getirisinin M-iQ'da oldukça yüksek olduğunu ekliyor.

  "M-iQ'nun kurulumuyla, su, enerji ve kimyasal tüketiminde gerçekleşen %30'luk düşüş sayesinde, yılda yaklaşık 25.000 dirhem (5000 €) tasarruf sağlıyoruz. Makine, altı ila sekiz saatlik vardiyalarda çalıştırılıyor. M-iQ'nun yeni filtre teknolojisi sayesinde kimyasal tüketimindeki tasarruf %50'ye kadar çıkıyor.

  Ayrıca, yeni tip hava akımı da, atık hava miktarını %90'dan fazla azaltıyor, bu da klasik bir havalandırma tertibatını gereksiz kılıyor."

  Crowne Plaza Teknik Müdürü Mohamed Zeid ekliyor: "Temizlik kalitesi olarak da M-iQ daha iyi sonuçlar veriyor. Bu sayede misafirlerimize verdiğimiz hizmeti iyileştiriyoruz. Bulaşıkların makinede kurutulması sayesinde iş yükümüz azalıyor. Makineyi, son yedi aydır yoğun bir şekilde kullanıyoruz ve şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadık. Sonuç olarak, makineden çok memnunuz."