İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Grand Hyatt Dubai

  MEIKO'nun M-iQ makinesini almak, her açıdan bir kazanç oldu

  Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki ilk M-iQ kurulumu Grand Hyatt'ta yapıldı.

  Market Café restoranına ve ana banket mutfağına iki adet konveyörlü bulaşık makinesi kuruldu. Market Café, 250 kişilik kapasiteye sahip. Banket mutfağı iki balo salonuna ve 2000'den fazla misafire hizmet veriyor.

  674 odalı otelin ayrıca 14 restoranı ve barı bulunuyor. Bu mekanlarda, Hint mutfağından İtalyan mutfağına, New York usülü bifteklerden suşi ve saşimi'ye kadar çok çeşitli spesiyaliteler sunuluyor. Yaklaşık 150.000 metrekarelik bir alana yayılan otel, doğrudan Dubai koyunda, yeşillikler arasında yer alıyor.

  Makineleri teslim eden ve kurulumlarını gerçekleştiren TSSC (Technical Supplies and Services) firmasının Genel Müdürü Omar Bahar, konuyla ilgili şöyle diyor: "Market Café'ye kurulan bulaşık makinesinde hem bardaklar hem de bulaşıklar yıkanıyor. Bu sayede artık iki ayrı bulaşık makinesine ihtiyacımız kalmadı.

  MEIKO'nun M-iQ makinesinden önce, iyi sonuçlar alabilmek için bulaşıkları ve bardakları ayrı makinelerde yıkamak zorundaydık. Zira bulaşıkların yıkandığı su, kadeh ve bardakların üzerinde su lekelerinin oluşmasına neden oluyordu.

  Ancak MEIKO, M-iQ serisine GiO ters ozmozsu şartlandırma sistemini ekledi. Makineye entegre bu sistem, lekesiz ve pırıl pırıl bardaklar söz konusu olduğunda, kendini kanıtlayan bir çözüm. Kalsiyum ve sudaki mineral partiküllerini % 98'e varan oranda uzaklaştırıyor. Böylece, bardaklar, çatal-bıçaklar, tabaklar ve diğer mutfak malzemeleri kusursuz bir şekilde temizleniyor.

  Ayrıca makinelerdeki buhar emisyonu o kadar düşük ki, davlumbaza ihtiyaç duymuyoruz. Rahat bir çalışma ortamı sağlamak için mekandaki mevcut havalandırma sistemi yeterli oluyor. Ayrıca bu makineler, öncekilere göre %33 daha az su ve deterjan tüketirken, yıkama performansı yüksek basınçlı yıkama sistemi sayesinde %30 daha iyi. Bundan daha iyi bir performans mümkün değil!"

  Umkehr-Osmose-Anlage
  Ters ozmoz: Elle parlatma gerektirmeyen pırıl pırıl yıkama sonuçları

  Bardak ve bulaşıklarda pırıl pırıl sonuçlara ulaşmak için su kalitesinin iyileştirilmesi ancak demineralize suyla veya ozmoz suyuyla mümkündür.

  Wasseraufbereitungsverfahren
  Bulaşık makineleri için su şartlandırma

  Konu bulaşık yıkama olduğunda, her yıkama suyu ile aynı kalitede sonuç elde edilemez. Suda çözünen çok sayıda mineral, bulaşık yıkama sonuçlarını olumsuz yönde etkiler ve kuruma esnasında çatal-bıçaklar ve bardaklar üzerinde görsel açıdan rahatsız edici ve iştah kaçırıcı su lekeleri oluşmasına neden olur.