İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Haus Hainstein

  Haus Hainstein'ın yemeklerine muhtemelen Martin Luther de "hayır" diyemezdi!

  "Pişmiş olanı ye. Berrak olanı iç. Doğru olanı söyle."

  Martin Luther'i sevmek için çok sebep var, onun akıllı ve anlamlı sözleri de bunlardan biri. 2017, LUTHER'in yılı! Reformasyon'un 500. yılı, kutlamaları hak eden bir yıl dönümü. Zira İncil'in yeniden çevirisi gibi dünyayı bu denli değiştiren çok fazla olay yok tarihte. Bu nedenle, Eisenach ile reformist Luther'in bir zamanlar sürüldüğü Wartburg Kalesi arasında bulunan Haus Hainstein'de tüm hazırlıklar tamamlanmış.

  "O dönemlerde yaban eti ya da balığın yanında ne sunulduğu araştırdım" diyen Mutfak Şefi Uwe Beyer gülümseyerek ekliyor: "Elbette o zamanlar daha patatesin adı duyulmamıştı." Yaptığı uzun araştırmalarda sebzeli tahıl güveci ve elbette yakınlardaki Erfurt'a özgü bakla yemeğine rastlamış.

  Sebze yemekleri bugün de Haus Hainstein otelinin menüsünde özel bir ağırlığa sahip. En güzeli de Uwe Beyer'in mutfağında her şeyin taze hazırlanıyor olması: "Konserve ürün kullanmamız hayal bile edilemez!" Taze malzemeler kullanmak hem motivasyon hem de kaynak gerektiriyor.
  MEIKO'nun yeni bulaşık yıkama teknolojisi, Uwe Beyer ve ekibini bu konuda destekliyor.

  "Bulaşıkhane çalışanımız, artık sebze, meyve ve salata hazırlarken de bize yardımcı olabiliyor ve bundan dolayı çok mutlu."

  Yeni M-iClean H giyotin makine sayesinde Hano Göldner'in bulaşıkhanede geçirdiği zaman üçte bir oranında azalmış. Makine kendisine ilk önerildiğinde, M-iClean H'in sahip olduğu potansiyeli hemen fark eden Uwe Beyer, "tek kelimeyle muhteşem" diyerek makineyi övüyor.

  Beyer şöyle diyor: "Mutfağımız bütün gün çalışıyor. Çünkü bir yandan otel misafirlerimize, diğer yandan otelimizde düzenlenen konferans ve toplantı misafirlerine de hizmet veriyoruz." Ayrıca yakın çevreye geziye gelen turistler ve Beyer'in taze mutfağını beğenen Eisenachlılar da restorana gelen misafirler arasında. Dresden ve çevresindeki MEIKO müşterilerinden sorumlu Rando Mallow'un belirttiğine göre Haus Hainstein'daki makine, günde yaklaşık 140 yıkamayla son kapasite çalışıyor. Mallow, Beyer'e makineyi tanıtırken, daha önce 210 saniye olan yıkama süresinin M-iClean H ile 60 saniyeye düşeceğini söylediğinde, Beyer bunun Haus Hainstein için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğunu anlamış. Otomatik kapak özelliğine sahip yeni makineden asla vazgeçmeyeceğini söyleyen Uwe Beyer sözlerine şöyle devam ediyor: "Yıkama sonuçları mükemmel. Bulaşıkhanedeki çalışma ortamının artık çok daha ergonomik olması ise, iş yeri güvenliğini değerlendiren meslek odasının yıllık kontrollerinde bize avantaj sağlayacak." Beyer, ısı geri kazanımı sayesinde ortamda oluşan buharın ciddi ölçüde azalıyor olmasını da önemli bir avantaj olarak görüyor. 

  Makinenin bu özelliklerini dikkate aldığımızda, Luther'in o akıllı sözlerini devam ettirebiliriz: "İyi olanla yıka!"