İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Hilton Milano

  Hilton Milano'da M-iQ tırnaklı bulaşık makinesi

  Milano şehrinin heyecan verici ve seçkin atmosferini keşfetmek için Hilton Milano mükemmel bir lokasyon. Merkez tren istasyonundan sadece bir blok ve sayısız turistik mekandan sadece iki kilometre uzaklıktaki otel ideal bir konuma sahip.
   

  Hilton Milano Executive Şefi Paolo Ghirardi 13 yıldır bu görevde. MEIKO dünyası ile sektörel bir derginin sayfalarını çevirirken tanışmış ve ilk izlenimi son derece olumlu olmuş.

  "MEIKO İtalya ile ilk görüştüğümde kurumsal vizyonları bulaşık yıkamada mükemmeliyete odaklanmış profesyonel bir ekiple muhatap olduğumu anladım" diyen Ghirardi şöyle devam ediyor: "Eskiden beri ihmal edilen bir alanın gelişmesine yardım ediyor olmaları beni düşünmeye sevk etti. Bizimki gibi bir otel zincirinde işleri organize etme şekliniz kilit önem taşır, dolayısıyla bulaşık yıkama operasyonunu titizlikle yürütmek de ciddi bir katma değer sağlayacaktır.”

  "M-iQ makineyi tercih etmemizin ana sebepleri birkaç kelimeyle özetlenebilir" diye devam ediyor Ghirardi ve ekliyor:

  “verimlilik, teknoloji, kullanım kolaylığı ve güvenilirlik." Aralık 2011'de Milano Noel kutlamalarına hazırlanırken MEIKO teknisyenlerinin otele kurdukları yeni bulaşık makinesi de kutlanacak bir başka konuydu!

  Ghirardi elde edilen tasarruflardan son derece memnun: "Operasyonel maliyetler açısından M-iQ, daha önce kullandığımız makineye göre bize gerçek anlamda fayda sağladı. Yıllık tasarruf miktarlarımız çok yüksek ve hesaplarımıza göre yaptığımız yatırım sadece üç yıl içerisinde bize geri dönecek.

  M-iQ, aylık deterjan maliyetlerimizi üçte iki oranında azaltırken, enerji tüketimimiz de 47 kWh seviyesinden 22 kWh seviyelerine geriledi.

  Bakım harcamalarımız da eski makineyle karşılaştırıldığında %50 azaldı. MEIKO yılda sadece iki servis öneriyor, deneyimlerimiz de bunun doğru olduğunu gösterdi. Bu makine, aldığımız günden beri, standart altı aylık programlı bakımların haricinde ilave servis gerektirmedi.

  Hilton Milano'nun günlük kuver sayısı 300-400, bu, ayda 12.000 ila 13.000 kuver demektir. Bu nedenle bulaşıkhane, otel operasyonu içinde önemli bir yere sahip. MEIKO sayesinde bulaşıkhanemizde artık sıcaklık, nem ve gürültü yok. Size bir fikir vermesi açısından söylüyorum, benim evim otelin bulaşıkhanesinden daha sıcak! Gözle görülür bir başka sonuç ise, makineyi kullanan iki çalışanımız artık daha mutlu ve çok daha iyi koşullarda çalışıyor."

  Ghirardi makineyle ilgili memnuniyetini şu sözlerle ifade ediyor: "Hilton Worldwide MEIKO'yu seçti, ben de MEIKO'yu herkese tavsiye ederim. Piyasada daha pahalı ama daha az verimli birçok makine mevcut ve M-iQ'nun aksine bunların hiçbiri maliyetini karşılayacak noktaya gelmiyor!"