İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  London Heathrow Marriott Hotel

  M-iQ, Marriott'ta hem enerji hem de iş gücü tasarrufu sağlıyor

  "Bir projede ilk dikkat ettiğim konular sürdürülebilirlik, enerji tasarrufu ve ekolojidir"

  Sürdürülebilirlik, Marriott International için son derece önemli bir kavram. Otel ve konaklama şirketi Marriott yılda yüzde 3 oranında enerji tasarrufu sağlamayı hedefliyor.

  391 odası, iki suit odası, 14 toplantı odası ve 810 m² toplam toplantı alanı olan beş katlı otelin bir de teras bahçesi bulunuyor. Otelde çöp yakma fırınlarına yakıt üretmek ve çöp sahasını ortadan kaldırmak için % 100'lük bir geri dönüşüm programı uygulanıyor. Londra Heathrow Marriot ayrıca iklim değişikliğine dikkat çekmek, sürüdürülebilir bir geleceği desteklemek için oteldeki tüm ışıkları bir saatliğine kapatarak her yıl düzenlenen Dünya Saati etkinliğine katılıyor.

  Otel Teknik Müdürü Jim Shields, "bir projede ilk dikkat ettiğim konular sürdürülebilirlik, enerji tasarrufu ve ekolojidir" diyor. Marriott'un politikası, tasarruf elde etmek için yatırım yapmak. Otelin sürdürülebilirlik eğilimi arkasındaki itici güç, Genel Müdür Ron Vos: "Heathrow'daki en 'yeşil' otel olmak istiyoruz ve bu amacımıza ulaşmak için tüm otel çalışanlarımız aynı  heyecanı paylaşıyor."

  Mevcut bulaşık makinesinin enerji kullanımı 200 ila 230 kw/saat arasındaydı ki bu da otelin geri kalanındaki enerji tüketimine denk geliyordu

  Yeni bir bulaşık makinesi satın alınması gerektiğinde de Vos ve ekibi, sürdürülebilirlik açısından piyasadaki en iyi makineyi bulmak için kolları sıvadı. Mevcut bulaşık makinesinin enerji kullanımı 200 ila 230 kw/saat arasındaydı ki bu da otelin geri kalanındaki enerji tüketimine denk geliyordu.

  Otel Mühendisliği Müdürü Jim Shields süreci şu sözlerle aktarıyor: "MEIKO'nun cevabı kısa ve özdü; MEIKO bulaşık makinesi üç ya da dört yıl içinde maliyetini çıkaracaktı."

  Shields şöyle devam ediyor: “Daha önce kullandığımız makineyle karşılaştırıldığında, aradaki müthiş farkı görmemek mümkün değil. Yeni makinemiz çok daha verimli. Yıkama sonuçları öyle iyi ki, yıkama sonrasında bulaşıkları elle parlatmamıza gerek kalmıyor ve hem iş gücünden hem de enerjiden tasarruf ediyoruz."

  "Makine maliyetinin yanı sıra makinenin kullanım ömrü boyunca gerçekleşen operasyonel maliyetler düşünüldüğünde, bu yatırımın son derece 'akıllıca' olduğunu söylemek mümkün. Mülkiyetin gerçek maliyeti her zaman dikkate alınmalıdır."

  Başarılı bir çözüm: Londra Heathrow Marriott Oteli, 'en yeşil' otel olma stratejisinin bir parçası olarak yeşil M-iQ teknolojisine yatırım yaptı.