İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Schmalzerhof

  Çalışma konforu, tüketim değerleri ve yıkama sonuçları ile Schmalzerhof'ta çoşku yaratan makine

  "Bulaşıkların temizliği sadece gözle görülmüyor, aynı zamanda hissediliyor."

  Simone Baumgartner ve kocası Herbert Margreiter kesinlikle cesur işletmeciler. Simone Baumgartner, konuyla ilgili şunları söylüyor: "Kayak bölgesinde değiliz, Innsbruck'a 22 kilometre mesafedeyiz, yürüyüş için de akla gelecek ilk yer olmadığımız kesin."

  Peki Schmalzerhof'un küçük bir kasaba olan Weer'de gözde bir mekan olmasının sebebi ne? Hiç kuşkusuz bu sempatik işletmeci çift ve Simone Baumgartner'in kız kardeşi Katrin'in benzersiz mutfağının payı büyük. Turistler Innsbruck bölgesini tercih etse de, bölge halkı 120 misafir kapasiteli Schmalzerhof'u hiç boş bırakmıyor.

  Dünyaca ünlü kristal üreticisi Swarovski'nin genel merkezi ve turistlerin ilgi odağı olan "Kristal Dünyalar" Schmalzerhof'un hemen yakınında yer alıyor. Bu aile işletmesinin mutfağı sadece Kristal Dünyalar ziyaretçileri tarafından değil, aynı zamanda iş yemekleri için de tercih ediliyor.

  "Hep istediğimiz o olağanüstü yıkama sonuçlarına nihayet ulaştık."

  Simone Baumgartner, bitmeyen enerjisi, samimiyeti ve neşesiyle gerçek anlamda bir hizmet tutkunu. Ayrıca kendisinin de belirttiği gibi son derece titiz.

  Tam da bu nedenle mutfaktaki yeni bulaşık makinesi onu son derece mutlu ediyor: "Hep istediğimiz o olağanüstü yıkama sonuçlarına nihayet ulaştık. Bulaşıkların temizliği sadece gözle görülmüyor, aynı zamanda hissediliyor."

  Janka Chlebovcová da aynı hayranlığı paylaşıyor. Schmalzerhof'un bulaşıkhanesinde çalışan 53 yaşındaki Janka Chlebovcová, makineyi kullanmaya başladıktan sonra sevincini patronuyla şöyle paylaşmış: "Simone, bu makine çok iyi. Artık kapağı indirip kaldırmakla uğraşmıyorum." Sonuçta günde 200 sepet yıkandığı düşünülürse, makinenin kapağının da günde 200 defa elle açılıp kapatılması gerekiyordu. Janka, "sanki mutfak değil de spor salonu gibiydi" diyerek esprili bir şekilde eski günlerini anlatıyor.

  Kapak otomatik açıldığı ve parmakla hafifçe dokunarak tekrar kapatılabildiği için işler artık çok daha hızlı yapılabiliyor. Bu da doğal olarak restoranın temposuna yansıyor. Simone Baumgartner konuyla ilgili şöyle diyor: "Öğle saatlerinde masaların yoğunluğu dört kat artıyor ve makinemizin de bu yoğunluğa ayak uydurması gerekiyor.

  Misafirlerimiz bize %100 güvenebilirler. Biz de aynı şeyi tedarikçilerimizden bekliyoruz. MEIKO'da da bunu kesinlikle bulduk." Simone ve Katrin Baumgartner ile Janka Chlebovcová dışında makinenin büyük bir hayranı daha var:

  İşletmenin sahibi Herbert Margreiter, makinenin entegre atık su geri kazanımı, buharı tutma donanımı ve entegre ozmoz sistemi (MEIKO GiO) sayesinde sağladığı düşük enerji, kimyasal ve su tüketimini takdir ediyor. Simone Baumgartner şöyle diyor: "Herbert bu tasarrufa çok önem veriyor, çünkü çevreyi korumak için elektrikli araba kullanıyoruz ve arabamızı kendi fotovoltaik sistemimizle şarj ediyoruz."