İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  FTZ Potsdam-Mittelmark

  Solunum koruma ekipmanları temizleme makinesi düşük tüketimiyle öne çıkıyor.

  Solunum koruma eğitimlerinde kullanılan veya ödünç verilen (büyük çaplı bir felaket durumunda ilgili itfaiyede ek maske ihtiyacı oluştuğunda) ayda 400 maske, eskiden elle temizlenirken, şimdi bu için MEIKO temizleme ve dezenfeksiyon makineleri kullanılıyor.

  Helge Werner, "iş güvenliğinden denetime geldiklerinde, maskeleri daldırma tankında yıkıyorduk. Pencere ve kapıları açmış olmamıza rağmen, iş güvenliği kurumundan gelen denetçinin gözleri yaşarıyordu. Ertesi gün TopClean M'in siparişini hemen verdik" sözleriyle o günü anımsıyor.

  Ardından da keyifle ekliyor: "İş güvenliği konusunda gerçek bir ilerleme kaydetmiştik".

  Helge Werner ve FTZ'deki beş solunum koruma ekipmanları bakım teknisyeni, elbette diğer temizleme makinelerini de incelemişlerdi: "İncelediğimiz makinelerden biri, ne maske üreticilerinin ne de DEKRA EXAM kuruluşunun onayına sahipti. Bir diğeri ise tek bir yıkama için 200 litre su harcıyordu. Yıkama süresinin 2,5 saat olduğunu görünce - gerçi buna maskelerin kuruması da dahildi - enerji tüketimine hiç bakmadık bile."

  Manuel temizliğin ne denli yetersiz olduğu FTZ Potsdam-Mittelmark'ta şimdi beklenmedik bir alanda da fark ediliyor: "Yavaş yavaş tüm soluma valfi disklerini değiştirmeye başladık, çünkü buradaki kir nihayet çözülmeye başladı."

  "Solunum maskesi kullanıcıları bu gelişmeden son derece memnun olacaklar."