İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution
  Simge solunum koruması

  Bern profesyonel itfaiye: İsviçre'den güçlü bir referans

  İsviçre başkentinin itfaiyesi, MEIKO'nun makine tabanlı solunum maskesi temizleme çözümlerine güveniyor

  Atemschutzwerkstätten

  İsviçre'nin başkenti Bern'in itfaiye teşkilatının diğer itfaiye teşkilatları üzerindeki etkisi kantonun sınırlarının dışına taşıyor. 1908 yılında atanan bir Ekipman Müdürü, Bern İtfaiye Teşkilatı'nın hayata geçmesine önayak olmuş. Elbette ki, o günden bu yana köprünün altından çok sular geçmiş. Eski usül, teşkilatın numarasının aranıp “Yetişin, yangın var!ˮ şeklinde haber verilmesini gerektiriyormuş; günümüzün dünyasında ise, acil durum numarası “118“ üzerinden sağlanan ve çok güçlü teknolojik imkanlarla desteklenen bir hizmet söz konusu. Bunların arasında, ilk bakışta farkedilmeyen ve dolayısıyla daha da büyük önem taşıyan bir unsur olarak, solunum ekipmanı bakım atölyesinde kullanılan son teknoloji ürünler yer alıyor. “MEIKO TopClean M'ye yaptığımız Internet araştırmaları sonucunda ulaştıkˮ, Markus Kummer böyle açıklıyor. Kendisi, solunum koruma ekipmanlarından sorumlu müdür olarak, görevini beş yardımcı personelle işbirliği içinde yürütüyor. En kısa ifadeyle: Günlük olarak yaklaşık 400 solunum maskesinin kullanıma hazırlanması gerekiyor. Solunum ekipmanı bakım atölyeleri için özel olarak geliştirilmiş bir MEIKO solunum maskesi temizleme teknolojisi çözümü, bu iş yükünün üstesinden geliyor.

  TopClean M hem atölyemizin mevcut donatımına optimal seviyede uyum gösterdi, hem de sunduğu hizmet kapsamıyla buradaki ihtiyaçlarımıza kusursuz bir adaptasyon sağladıˮ

  Cihazın 2019 yılı başlangıcında hizmete alınmasından önce, solunum maskeleri ve akciğer otomatikleri elle kullanıma hazırlanmaktaymış. Yapılan bu değişiklik, yalnızca solunum koruma ekipmanı sorumlularının işini rahatlatmakla kalmayıp itfaiyeciler için de daha yüksek iş güvenliğini garanti altına almış.

  „Wir reinigen die Masken grob vor. Das wird dort erledigt, wo auch die Fahrzeuge gewaschen werden“,

  Markus Kummer bu şekilde açıklıyor. Sonrasında, solunum koruma ekipmanları atölyenin siyah alanına sevk ediliyor. Diğer birçok solunum ekipmanı bakım atölyesinde de söz konusu olan siyah ve beyaz alanın birbirinden ayırılması, TopClean M solunum koruma ekipmanları için temizleme ve dezenfeksiyon makinesi aracılığıyla sağlanmış durumda. Tüm solunum maskeleri ve akciğer otomatikleri hijyenik bir şekilde temizlendikten sonra, bir sonraki kullanım için depolanmak üzere plastik torbalara yerleştiriliyor.