İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Kehl İtfaiyesi

  Solunum maskeleri ve akciğer otomatikleri TopClean M ile temizleniyor

  Altı dakikada ne kadar iş yapılır? Karlheinz Fimeyer'e göre hiç yapılamaz. Kehl itfaiyesinde ekipman sorumlusu olarak çalışan Fimeyer'in, solunum maskeleri ve akciğer otomatiklerini MEIKO TopClean M ile temizlerken, artık başka bir iş yapmasına gerek kalmıyor.

  Makinenin minimum programı altı dakika sürüyor. Fimeyer, eskiden temizliğin tamamlanması için 45 dakika bekliyordu.

  O zamanlar maskeler bulaşık makinesinde yıkanıyordu. Solunum Maskesi Temizlik ve Dezenfeksiyon Uzmanı Manuel Paulat konuyla ilgili şöyle diyor: "Kehl solunum koruma ekipmanları atölyesinde çalışan arkadaşlar, bu makinenin geliştirilmesinde önemli rol oynadı. Maskelerin yerleştirildiği sepeti birlikte çalışarak ideal hale getirdik. Geliştirme departmanımız maskenin küçük parçaları için kaplar tasarladı ve akciğer otomatiklerini aynı makinede 8 bar basınç ile temizlemek üzere doğru çözümü bulmak için Karlheinz Fimeyer ile fikir alışverişinde bulunduk."

  Karlheinz Fimeyer, maske temizliğindeki bu önemli gelişmeyi şu sözlerle anlatıyor: "Yıkama süresini beklerken başka işleri halletmek üzere makinenin başından ayrılmama artık gerek kalmıyor, aksine tüm işleri kısa süre içinde halledebiliyorum."

  Solunum ekipmanlarının hepsi son teknoloji ürünler ve itfaiye kadar hızlı bir şekilde temizleniyorlar.