İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Stuttgart havalimanı itfaiyesi

  Stuttgart Havaalanı İtfaiyesinin solunum maskeleri temizliğinde iş ve sağlık güvenliği

  havalimanı itfaiyesi

  "Kurum içi tehlikeli madde yönetimimiz sürekli olarak geliştirildiği için, TopClean M olmasaydı, tehlikeli madde onay süreci ile karşı karşıya kalırdım."

  Baden-Württemberg eyaletinin en büyük havaalanında 81 itfaiye görevlisi çalışıyor. Görevlilerin tamamı da solunum maskesi kullanıyor. Ekibin kullandığı 140 maske var. Kevin Vogel ve arkadaşları bu hayat kurtaran ekipmanı yüzlerine taktıklarında, sızdırma olmayacağına, basınçlı hava tüplerinin dolu olduğuna ve maskelerde uçuk veya tüberküloz virüsü ya da başka mikroorganizmalar bulunmadığına güveniyorlar.

  Üç ekipman bakım sorumlusu, bir yılı aşkın süredir ekipmanları MEIKO TopClean M makinesinde temizliyor. Andreas Rudlof konuyla ilgili şöyle diyor: "İş ve sağlık güvenliği artık maske temizliğine de uzandı." Formaldehit çözeltisi ile manuel yapılan önceki temizlik yönteminde, havaalanı itfaiye müdürlüğüne, ekipman sorumlularında yaşanan cilt ve solunum yolları rahatsızlıkları nedeniyle sürekli şikayetler geliyordu. Rudlof: "Kurum içi tehlikeli madde yönetimimiz sürekli olarak geliştirildiği için, TopClean M olmasaydı, tehlikeli madde onay süreci ile karşı karşıya kalırdım."

  Artık Rudlof'un bu onayı almasına gerek kalmadı. Ve ekipman bakım sorumluları da yeni temizleme ve dezenfeksiyon makinesi sayesinde zamandan tasarruf ediyor. Rudlof: "Toplam 40 itfaiyenin maskelerini temizliyoruz, fakat sadece yaptıkları tatbikatlardan sonra. Havaalanında büyük bir tatbikat yapıldığında ise, temizlenmesi gereken maske sayısı bir anda 100'ü buluyor." TopClean M solunum maskesi temizleme makinesinin, proses güvenliği sağlayan ve birkaç dakika içinde tamamlanan hızlı programları, makineyi, bakım ekibinin değerli ve sadık bir elemanı haline getiriyor. Herhangi bir arıza olması durumunda, en yakın MEIKO şubesi sadece 5 km. uzaklıkta ve neredeyse itfaiye kadar hızlı müdahale edilebiliyor. Vardiya Amiri Moser itfaiyecilerin beklentilerini net bir şekilde özetliyor: "Aslında beklentimiz son derece basit. Biz sadece kalite istiyoruz!"