İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution
  Icon Segment Canteens

  Akademie Klausenhof

  Akademinin mutfağı, üst düzey hijyenden yemek artığının biyogaza dönüştürülmesine kadar birçok ayrıcalıktan yararlanıyor

  Akademie Klausenhof Hamminkeln

  WasteStar CC, Akademie Klausenhof'ta fiyatının karşılığını veriyor

  1959 yılında Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde kurulan eğitim kurumu Akademie Klausenhof, ileri düzey eğitim, dil kursları, mesleki eğitimler ve iş bulma kurumu eğitimleri gibi geniş bir yelpazede hizmet veriyor. Eğitimin buluşma noktası olan Akademi'de, "Bir çatı altında öğrenmek ve yaşamak" sloganıyla 280 personel okula ait iki binada görev yapıyor. Okulun bünyesinde bunların dışında yaklaşık 600 kişiye eğitim alanları ve konaklama imkanları sunan ve etkinliklerin düzenlendiği bir toplantı binası da yer alıyor.

  Okulun mutfağı için de bu rakamlar haftada 250 ila 400 arası öğün hazırlamak anlamına geliyor. Her iki yemek salonundan da erişilebilen bulaşıkhane, mutfağın ortasında yer alıyor. Yemek artıklarının mutfağın ortasından geçirilerek taşınması gerektiği için bu durum bazı dezavantajları da beraberinde getiriyor. Kompakt tasarımlı WasteStar CC, bu gibi durumlarda ihtiyaçlara uygun konsept oluşturulmasına olanak sağladığı için adeta bir kurtarıcı rolü üstleniyor.

  Nitekim WasteStar CC Akademie Klausenhof'un mutfağına yerleştirildikten sonra avantajları hemen kendini gösterdi. Artık yemek artıklarını çöp kovasında biriktirdikten sonra mutfağın ortasından geçirmeye ve arkasından temizlik yapmaya gerek kalmadı. Sonuç olarak yemek artıklarına ayrılan zamanı başka işlere kanalize etme olanağı doğdu ve yemek artıklarının hacmi azaldığı için maliyet bakımından da ciddi bir kazanç sağlanmış oldu. Mutfak Şefi Klaus Witt: "Yemek artıkları parçalandığı ve hacmi azaldığı için artık gerçekten imha ettiğimiz kadarını ödüyoruz."

  Personel ve çevre açısından da avantaj sağlayan WasteStar CC, ergonomik ve kolay kullanımı sayesinde hem iş güvenliğini artırıyor, hem de yemek artıklarının biyogaza dönüştürülmesini ve biyogazın da Akademie Klausenhof'un ısıtılmasında kullanılmasını sağlayarak çevre güvenliğine de katkıda bulunuyor. MEIKO'nun kompakt tasarımlı bu makinesi, gerek maliyet gerek de personele sunduğu kolaylıklar bakımından birçok avantajı bünyesinde barındırıyor. Tüm bu avantajlar da parçalanan yemek artıklarından en kolay şekilde elde edilen biyogaz ile sağlanıyor.