İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  DATEV şirket restoranlarının mutfakları, ergonomi odaklı olarak çalışır

  MEIKO'nun WasteStar Atık Bertaraf Sistemi, bulaşıkhanede ergonomi esaslı iş akışını güvence altına alır

  Pek çok Alman, DATEV eG'yi kendi maaş bordrolarından tanımaktadır: İşverenin maaş işleri bürosundan gelen aylık bildirimin üzerindeki yeşil kare ile, en önemli IT şirketlerinden biri tarafından küçük ve orta ölçekli işletmelere, vergi müşavirlerine, muhasebecilere ve avukatlara yönelik sağlanan önemli bir hizmet temsil edilmektedir. Almanya'daki en büyük IT hizmet sağlayıcılarından ve yazılım şirketlerinden biri olan DATEV eG, yüksek düzeyde uzmanlaşmış iş yazılımları sunmaktadır. Şirket bünyesinde 7.000'den fazla çalışan istihdam edilmekte olup bunların çoğu, şirket adına kayıtlı çeşitli adreslerin bulunduğu orijinal kuruluş şehri olan Nürnberg'de yer alıyor.

  DATEV eG'nin şirket yemekhanesi de bu konumda: Buradan, çalışanlara ve ziyaretçilere günlük yaklaşık 1.500 kişilik yemek servisi yapılıyor. Şirket mutfağının yöneticiliğini yapan Rudolf Mann, yalnızca mükemmel işleyen ve hijyenik proseslerden değil, aynı zamanda neredeyse tüm MEIKO ürün portföyünün yemek hizmetlerine yönelik işletiminden sorumlu:
  Yıkama hatları, kazan yıkama makineleri, tepsi yıkama makineleri, konveyör sistemleri ve gıda atık yönetimi. Rudolf Mann, "MEIKO'nun sunduğu en modern teknolojiler an itibariyle şirketimiz bünyesinde kurulu bulunuyor" şeklinde vurgu yapıyor.

  Rudolf Mann, MEIKO uzmanları ile işbirliği içinde, diğer her şeyden önce ergonomi konusuna odaklandı: "Bulaşıkhanedeki çalışma arkadaşlarımızın fiziksel zorlanmaya mümkün olabildiğince az ölçüde maruz kalmasını hedefledik. MEIKO'nun WasteStar ürününün gıda atık bertarafına yönelik olarak entegrasyonu buna büyük katkı sağladı: Çalışanlarımızın günlük fiziksel hareket rutini tamamen değişti. WasteStar sayesinde, makineyi işleten personelin iş akışı esnasında 180 derecelik bedensel dönüşler yapmasına artık gerek kalmadı. Çalışanlarımız artık bulaşıkları bulaşık makinesinin içine çok daha kolay ve hızlı biçimde yerleştirebiliyor. Bizim elde etmek istediğimiz de zaten tam olarak buydu".

  MEIKO Bölge Müdürü Volker Suhm deneyimlerini şöyle özetledi: "Müşterilerimizin çoğu için, belirleyici kriter verimliliktir. Bunu tamamlayıcı unsurlar olarak, hijyen konusuna ek olarak ergonomi de her geçen gün daha fazla önem kazanmakta. MEIKO'da biz, pazardaki bu değişimi yakından izliyoruz. Bu değişime, MEIKO eRgOnomics ile karşılık veriyoruz. Buna göre, özel bir çalışmanın kılavuzluğunda ergonomik şekilde organize edilmiş bir yıkama prosesi sözkonusu; bu da müşterilerimizin gereksinimlerinin karşılanmasında bize yardımcı oluyor".