İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  École Polytechnique

  Başarılı bir çözüm: MEIKO bulaşık yıkama makineleri ve WasteStar gıda atık sistemi

  École Polytechnique kampüsünde bulunan "Le Magnan" restoranı 1975 yılında açıldı, 2012'de yenilendi. 1.000 kişilik kapasiteye sahip olan restoranda kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve özel etkinlikler dahil olmak üzere günde 3.500 kişiye yemek sunulabiliyor.

  École Polytechnique, bulaşık yıkama ve organik atıkların yemek salonundan toplanması ve geri dönüşümü süreçlerini optimize etmek üzere MEIKO M-iQ ve WasteStar sistemlerini kullanmaya karar verdi. Bu karar firmanın sürdürülebilir kalkınma aracı olarak seçtiği inovasyon politikasına da uyuyor.

  'Le Magnan Fransa'da ilk defa kullanılan, tamamen entegre sürdürülebilir bulaşık yıkama sistemi kurma kararıyla kesinlikle fayda sağladı. Seçilen MEIKO çözümü, çıkış ucunda otomatik çatal bıçak ayrımının yapıldığı M-iQ konveyörlü bulaşık makinesi oldu. Makine, organik atığın işlenebilmesi için WasteStar sistemine bağlanıyor. Bu inovatif teknolojilerin her biri, iş akışını önemli ölçüde hafifleten ve basitleştiren yüksek derecede otomasyon sunuyor. Makineler her öğle yemeği saatinde 6 ton bulaşık taşıyor ve 15.000 adet çatal bıçağı otomatik olarak ayrıştırıyor. Bu da yıkama alanında çalışan 9 kişi için büyük avantaj sağlıyor (MEIKO teknolojisinden önce bu alanda çalışanların sayısı 16 idi).

  École Polytechnique Catering Sorumlusu Jean-Luc Gillet bu konuda görüşlerini şöyle ifade ediyor: "MEIKO'nun geliştirdiği çözümler sayesinde bulaşık yıkama ve istifleme süreçlerinin bir kısmını otomatikleştirdik. Böylece restoran personelinin verimliliği arttı, çalışma koşulları iyileşti ve müşterilerimize sunduğumuz hizmetin kalitesi arttı. Ayrıca bu makine sayesinde restoranda sunulan günlük yemek sayısında olabilecek büyük artışlara cevap verebiliyoruz."

  Başarılı bir çözüm: École Polytechnique, MEIKO teknolojisinin verimliliği ve sürdürülebilirliğine güveniyor. İşletmede iki adet M-iQ tırnaklı bulaşık makinesi, bir adet DV 80.2 giyotin tip bulaşık makinesi, konveyör sistemleri ve yemek atıkları için WasteStar sistemi kullanılıyor.