İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution
  Ikon Toplum Kurulu

  ISS O2

  O2 için birinci sınıf kalite ve yüksek tasarruf çok önemliydi

  ISS O2 at Slough

  MEIKO'nun çözümü, verimlilik ve üretkenlikte beklediğim artışı sundu.

  ISS, lider dijital iletişim firması O2 İngiltere'nin genel merkezine 'toplam tesis yönetimi' hizmeti sunuyor. Slough'daki binada 2.500 kişi çalışıyor ve ISS'in buraya sağladığı hizmetler arasında catering, bina ve zemin bakımı ve temizliği var.

  ISS Yemek ve Ağırlama Hizmetleri Genel Müdürü Richard Bond yeni MEIKO makinenin satınalma sürecini şöyle anlatıyor: "Tahmin edeceğiniz gibi, ISS'in, bulaşık makinesinin yenilenmesi söz konusu olduğunda, kapsamlı bir tedarik süreci vardı. Önceki makine (başka bir üreticinin) daha altı yaşındaydı ama güvenilmez bir durumdaydı. Giderek artan arızaların nedeni ısıtma pompası sistemindeki yağ kirlenmesiydi.

  Farklı tedarikçilerden toplamda dört teklif aldık ve karşılaştırdık.  Öğle yemeklerinde yaklaşık 1000 kişiye servis açtığımız bir dönemde, mutfak ekipmanları bakım hizmeti veren Airedale Technical Services ile çalışmaya yeni başlamıştık. Bize MEIKO'yu öneren de bu firma oldu. Diğer üç teklifte de Almanya üretimi makineler söz konusuydu. Her tedarikçi verilen bilgiyi farklı yorumladı, ama ana kriter, kapasiteyi arttırırken enerji, kimyasal ve suyun minimum miktarlarda kullanılmasını sağlamaktı.

  MEIKO önerdiği makinenin teklif edilen diğer üç çözümle eşit, hatta daha iyi olduğunu gösterdi.

  MEIKO, önerdiği makinenin – UPster K-M280 konveyörlü bulaşık makinesi – teklif edilen diğer üç çözümle eşit, hatta daha iyi olduğunu gösterdi. Beni düşündürense, MEIKO'yu tanımamam ve makinelerinin kalitesi hakkında bir şey bilmememdi. MEIKO'nun İngiltere'deki merkez ofisi de bu bölgede olduğundan kendilerini ziyaret ettim ve makinelerin kalitesinin, bizzat dokunarak, hissederek düşündüğümden de iyi olduğunu gördüm.

  MEIKO'nun çözümü, verimlilik ve üretkenlikte de beklediğim artışı sundu. Üstelik diğer tekliflerin en düşük olanından 10.000 pound daha ucuzdu! Yeni bir sistem arayışına başladıktan altı ay sonra, MEIKO'yla anlaştık. Ayrıca teknik servis ve makine kurulumu için sağlanan proje yönetim desteğinden de çok etkilendim.

  Airedale Proje Müdürü Lee Slater, MEIKO Teknik Servis ekibiyle birlikte çalışarak kapsamlı bir inceleme yaptılar. Binayı baştan aşağı dolaşarak her şeyi dikkate aldılar. Sonuç olarak kurulum çok hızlı ve sorunsuz yapıldı.