İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Charles de Gaulle Fransız Lisesi

  Londra'daki okulun bulaşık yıkama sistemi baştan aşağı yenilendi!

  Yılda dört kez düzenli bakım yapılan mevcut MEIKO tırnaklı bulaşık makinesi ve sistemi 26 yılını doldurmuştu. Artan öğrenci sayısıyla başa çıkabilmek için yenileme yapmak kaçınılmaz olmuştu.

  1989'da devreye alınan eski makine, Fransız Lisesi'nin Aşçıbaşısı Nicolas Meunier'ye göre "hala yepyeni görünüyordu". "26 yıl önce ilk makinenin kurulumundan bu yana okulun MEIKO ile servis anlaşması vardı. Dolayısıyla MEIKO yılda dört kez olmak üzere tatil dönemlerinde makinenin bakımını yapıyor, bulaşıkhane derinlemesine temizleniyordu.

  “MEIKO’nun mühendisi Gerry okulu iyi tanır ve çok dikkatli ve profesyonel biridir. Mutfaktaki operasyonu kesintiye uğratmamak için günün hangi saati ziyaret etmesi gerektiğini bilir; onun bu duyarlılığını takdir ediyoruz."

  Fransız Lisesinde, dört oturumda 2200 kişilik öğle yemeği servis ediliyor ve mutfakta, dokuzu bulaşıkhanede olmak üzere toplam 38 kişi çalışıyor. “Yeni bulaşık yıkama sistemi ve anahtar teslim yenileme projesi için rekabe dayalı bir ihale açarak MEIKO'dan ve başlıca rakiplerinden teklifler aldık. Performans ve çok yönlülük açısından MEIKO'nun teklifi çok daha iyiydi ve projenin toplam fiyatı olarak en rekabetçi olanıydı.

  Yeni sistem kurulalı sadece birkaç ay oldu ama eskiye oranla çok daha az kimyasal kullandığımızı şimdiden farkettim.

  "Ana makine mükemmel sonuçlar veriyor."

  Yeni bardak yıkama makinesi bardaklarda lekesiz sonuçlar sağlıyor ve çatal-bıçaklarda yapılan ön daldırma sayesinde ana yıkama makinesine daha az yemek kalıntısı giriyor; böylece hem kimyasal tüketimi azalıyor hem de mümkün olan en iyi yıkama sonuçları alınıyor.

  “Okulun yaz tatilinde olduğu yenileme sürecinde MEIKO, işi denetlemek üzere bir proje yönetim firması atadı. Rees Associates, altyapı ve yenileme çalışmalarının programa göre ilerlemesini sağladı, çünkü bulaşıkhanenin, okulların açılacağı Eylül ayında hazır olacağından emin olmalıydık. MEIKO ve Rees e-postayla gönderdikleri düzenli raporlarla bizi her açıdan bilgilendirdi."

  Yenileme, yeni zemin ve tavan döşemesi ile geri dönüşüm şütlerini barındıran mutfak dışında ilave bir alan da içeriyordu. Bu alanların hijyenik, temizlemesi kolay ve gıdaya uygun malzeme ile kaplanması da gerekiyordu.

  Lycée Français Charles de Gaulle veya daha çok kullanılan adıyla Fransız Lisesi veya Lise, tamamen Fransız Devletine ait, gündüz eğitimi yapan büyük bir Fransız ilk ve ortaöğretim okulu. Londra South Kensington'da bulunan okula bağlı üç de ilkokul var: André Malraux (Ealing), Marie d'Orliac (Fulham) ve Wix (Clapham).

  “Atıkların geri kazanılması önemli ve öğrencilerimizi bu sürece daha çok dahil etmek istiyorduk.”

  Yeni bulaşık yıkama sistemine ek olarak bir MEIKO AZP 80 gıda atık ünitesi ve yeni bir tepsi konveyör sistemi ile, beraberinde çatal-bıçak daldırma tankı bulunan manyetik çatal-bıçak toplama ünitesi kuruldu. Genişletilmiş tepsi taşıma konveyörünü ve yeni gıda atıkları geri dönüşüm sistemini yerleştirebilmek için, MEIKO mevcut duvar yapısını da değiştirdi.