İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Minnesota Üniversitesi, ABD

  Yerleşkenin tamamında bir düzineden fazla bulaşık makinesi bulunuyor

  Minnesota Twin Cities Üniversitesi, ABD'nin Minnesota Eyaletinde bulunan "ikiz şehirler" Minneapolis ve St. Paul'ün kamuya ait bir araştırma üniversitesidir. "University of Minnesota System" dahilindeki en eski ve en büyük yerleşkeye sahip olan üniversite, 2012/2013 öğretim yılında 51.853 öğrencisiyle ABD üniversiteleri arasında altıncı sırada yer aldı.

  Yerleşkenin tamamında bir düzineden fazla bulaşık makinesi bulunuyor. Üniversite 2013 yılında, ilk M-iQ tırnaklı bulaşık makinesinin kurulumunu gerçekleştirdi. Yeni makinenin, daha önce kullanılan aynı kapasitedeki rakip firmanın makinesine kıyasla yılda yaklaşık 4.000 Dolar tasarruf sağlaması bekleniyordu. Tahmin edilen tasarruf miktarı, 266 günden oluşan eğitim yılındaki ortalama tüketim ve performans verilerine dayanıyordu.

  "Enerji tasarrufu tüm üniversite için hayati öneme sahip bir konu"

  Sözleşme Uygulama Müdürü Nelson Hard konuyla ilgili şöyle diyor: "Enerji tasarrufu tüm üniversite için hayati öneme sahip bir konu. Bu nedenle yeni makine ve cihaz alırken, öncelikle verimliliklerine bakıyoruz. MEIKO bu konuda beni çok etkiliyordu. MEIKO'dan ve bir başka üreticiden teklifleri aldık. Makinelerin sağladığı enerji tasarruflarını karşılaştırdığımızda teknisyenlerimiz, MEIKO makinesi için ödeyeceğimiz farkın yaklaşık bir sene içerisinde kendini amorti edeceğini tespit etti.

  Üstelik burada deterjan, su, atık su gibi diğer kalemlerdeki tasarrufları dikkate almadık bile. Bunlar maliyet tasarrufunu daha da hızlandıracak etkenler. Finansal açıdan, M-iQ'nun sağladığı su ve elektrik tasarrufunu çok iyi buluyorum. Ama beni en çok etkileyen özelliği çevre dostu olması. Operasyonlarında su kullanan tüm makinelerin bu konuda mümkün olduğunca tasarruflu olması gerekir."