İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Seiyo Food-Compass Group Inc.

  M-iQ çalışma ortamını oldukça iyileştiriyor

  Tokyo'da bulunan, NERG Toshiba şirketine ait Hamamatsucho binasındaki yeni personel yemekhanesi günde 2.500 yemek çıkarıyor ve bulaşıkhane haftanın 5 günü, günde altı saat çalışıyor. Yeni yemekhaneyi planlayan Seiyo-Food Compass Group'tan Akira Takanashi'nin belirttiğine göre, önceki bulaşık yıkama sistemindeki en büyük sorun, sistemin kötü bir çalışma ortamı yaratmasıydı. "Bulaşık yıkama alanı o kadar sıcak ve nemli oluyordu ki, oluşan buharın çıkması için kapı sürekli açık tutuluyor, bu da buharın yemek alanına geçmesine ve tavana zarar vermesine yol açıyordu."

  Seiyo Food-Compass Group, bulaşık yıkama operasyonu için çözüm ortağı olarak MEIKO'yu seçti. Takanashi sözlerine şöyle devam ediyor:

  "Daha az buhar ve ısı oluşumu sağlayan bir bulaşık makinesi istedim. Zira mevcut binadaki havalandırmayı iyileştirme imkanı yoktu. Sözleşmeli yemek firmaları için operasyonel maliyetler çok önemli, çünkü bu maliyetler sözleşmede yer aldığından mümkün olduğunca düşük tutulması gerekiyor.

  M-iQ teknik verilerini detaylı bir şekilde inceledikten ve eski sistemle karşılaştırdıktan sonra iki M-iQ makinesi, bir su sirkülasyon oluğu ve seyyar evyede karar kıldım.
  Sonuç olarak artık bulaşıkhanenin kapısını kapatabiliyoruz ve buna rağmen ortam serin kalıyor ve operasyon rahat oluyor.

  Ayrıca operasyon maliyeti bütçeyi aşmıyor. Buhar tüketimi o kadar azaldı ki, ilk başta ölçüm aletinin bozulmuş olduğunu düşündüm ama hata yoktu. M-iQ buhar tüketiminin, MEIKO'nun teknik verilerinde belirtildiğinden daha az olduğu tespit edildi. Konveyör hız ayarlama seçeneklerinin daha fazla olmasını isterim. DIN'in önemini biliyorum fakat değişken konveyör hızının operasyona daha çok esneklik kattığına inanıyorum."

  Seiyo-Food Compass Group Müdürü Watanabe de konuyla ilgili şöyle dedi: "Operasyon kolaylaştı. Yıkanan bulaşıklar makineden kuru çıkıyor ve çok sıcak da olmuyorlar. Başka makinelerle karşılaştırıldığında kireç oluşumu daha az, ayrıca deterjan ve parlatıcı tüketimi de oldukça azalmış durumda."