İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  MEIKO eRgOnomics, bir Kazan-Kazan durumunu mümkün kılar

  Hamburg Öğrenci Derneği Yemekhanesinin ergonomik organize edilmiş bulaşıkhanesi, memnuniyeti ve maliyet verimliliğini arttırdı

  Studierendenwerk Hamburg Page Hero

  Hamburg Öğrenci Derneği, Almanya'daki 58 Öğrenci Derneği içinde ikinci en büyük oluşum olarak faal durumda. 13 kantin, 17 kafe ve altı kafe dükkan dahilinde günde yaklaşık 23.000 kişiye hizmet sağlanıyor. Üniversite Yemekhane Müdürü Michael Gradtke, örneğin kampüs kafelerinde "termos bardak" kullanılarak çevrenin korunmasından ve ayın pizzasının gerçek sevenlerine ulaşmasından sorumlu. Ancak sorumluluğu bununla sınırlı değil; dolu tabaklar için arka planda süren prosesler de onun yönetiminde. "Bulaşıkhanelerimizin birinde personel aşırı stres altındaydı. Personelin kirli bulaşıkların elleçlenmesi esnasında sürekli olarak maruz kaldığı bedensel dönüş hareketleri, omuz hizasının üzerinde ve uzun yürüme yollarında yük taşıma gerekliliği gibi durumlar sağlık nedeniyle devamsızlıklarda artışa neden oluyordu. İşlerin en yoğun olduğu saatlerde personel gerçekten ciddi bir stres altında kalıyordu. Michael Gradtke bunu değiştirmek istiyordu; bu bir zorunluluktu. Daha önce aldığı hizmetten memnun kalmış bir MEIKO müşterisi olarak, bulaşık yıkama uzmanı MEIKO ile temas kurdu ve net bir görev tanımı verdi: Dönüş konveyör bantlarında tepsi yığılmasının önlenmesi, çalışanlar için daha sağlıklı bir iş ortamı yaratılması ve konukların memnun ve mutlu kılınması.

   

  MEIKO Almanya Satış Müdürü Michael Mayer şu şekilde açıkladı: "Bu müşteri siparişi için, MEIKO bünyesindeki özel REFA uzmanlarımızı görevlendirdik ve proses analistlerimize danıştık. Sonuç olarak, tüm bulaşıkhane baştan sona yeniden organize edildi: Bulaşıkların sevk edilme yöntemini değiştirdik ve yeni bir makine kurulumu yaptık; zira bulaşıkların geri dönüşüne ilişkin net şekilde belirtilmiş yüksek beklentiler söz konusuydu".

  „Şu anda açıkça görülebilen bir kazan-kazan durumu geçerli,“ şeklinde vurgu yapan Michael Gradtke sözlerini şöyle sürdürdü: "Mutluyuz; çünkü üretkenlik yükseldi, çalışan memnuniyeti arttı, yollar kısaldı ve zaman tasarrufu sağlandı. Bunlar, bizim arzuladığımız verimlilik için ideal işletme koşulları. Elde edilen sonuç, hem insanlar hem de firma için iyi".

  Arzu edilen çözümü MEIKO eRgOnomics mümkün kıldı. Ergonomik şekilde organize edilen bulaşıkhane, Hamburg Öğrenci Derneği bünyesinde yer alan herkes için yararlı oldu: Konuklar, bulaşıkhane personeli ve müşteriler. Bulaşıkhane ekipleri artık iki yeni MEIKO M-iQ tırnaklı bulaşık makinesi ile çalışıyor: Bunlardan biri tabak çanak, diğeri ise tepsi ve çatal bıçaklara yönelik faal durumda. Michael Gradtke'nin sözleriyle:

  „Yalnızca bir bulaşık makinesi satın almak istemedik. Makineyi başka firmalardan da temin edebilirdik. Bizim istediğimiz bir mutfak organizasyonuydu; bunu MEIKO mümkün kıldı!“