İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution
  Ikon Toplum Kurulu

  Umwelt Arena İsviçre

  MEIKO'nun WasteStar CC sistemi, sürdürülebilir genel konseptin ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor

  WasteStar CC ile MEIKO sürdürülebilirlik ve hijyene odaklanıyor ve bu konuda teknik standartları belirliyor.

  Zürih'in çevresinde kaynakların korunması başrolde, çünkü  burada özel bir etkinlik ve sergi mekanı olan Umwelt Arena İsviçre yer alıyor. Mekanın odağında sürdürülebilirlik, yenilenebilir enerji ve beslenmenin yanı sıra mobilite ve konut yaşamının, gelecekte bu kavramlarla nasıl bir araya geleceğine dair sorular da bulunuyor. Sadece etkinlikler için sağlanan toplantı odaları ve sayısız sergi değil, aynı zamanda binanın kendisi de sürdürülebilirlik için başlı başına etkileyici bir örnek. Binaya entegre fotovoltaik ünite, karbondioksit-nötr bir operasyonu destekliyor ve ihtiyacın üzerinde elektrik üretiyor: Adeta bir enerji santrali! Sürdürülebilir bir gelecek için tüm ziyaretçilere, hem münferit ürünlere, hem de bina teknolojilerine dair bilgi aktarımı ve farkındalık sağlanması hedefleniyor.

  Sürdürülebilirlik kapsamında, kullanılmayan gıda atıklarının önemini uzun zamandır bilen makine üreticisi MEIKO, Umwelt Arena'nın bu anlamda ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor. WasteStar CC ile MEIKO sürdürülebilirlik ve hijyene odaklanıyor ve bu konuda teknik standartları belirliyor. Arena'nın mutfağında biriken gıda atıkları, WasteStar CC yardımıyla önce biyogaz olarak geri kazanılıyor; ardından da bir blok ısı ve enerji santrali aracılığıyla ısı ve elektriğe dönüştürülüyor.

  Gıda üretimi için kullanılan enerji, böylelikle kısmen geri kazanılıyor. Bu da Umwelt Arena'nın konseptiyle tam bir uyum gösteriyor, çünkü mekanın operasyonunun karbon nötr ve  ekolojik olarak en üst seviyede olması gerekiyor. Geriye kalan her bir gram yemek, WasteStar CC ile substrat denilen bir forma dönüştürülüyor ve işletmedeki biyogaz ünitesine gönderiliyor. Bu sayede, hem Umwelt Arena için nakliye ve depolama gerekmeksizin biyogazdan üretilen yenilenebilir enerji, hem de mutfak personeli için ideal bir çalışma ortamı sağlanıyor.

  Umwelt Arena'nın Sergi Proje Müdürü Max Chopard konuyu şöyle özetliyor: "MEIKO'nun yenilikçi ve enerji verimliliği sunan WasteStar CC gıda atık sistemi ile, gıda atıklarının geri dönüşümüne aktif olarak katkı sağlayan sürdürülebilir bir ürün kullandığımız için mutluyuz. Günümüz dünyasında, hepimiz gıda israfından kaçınmak durumundayız. Bunun mümkün olmadığı durumlarda, gıdaların sürdürülebilir olarak yeniden kazanımı söz konusu olmalıdır." WasteStar CC'nin Umwelt Arena'da son derecede başarılı entegrasyonu sayesinde; kaynakların korunması, sürdürülebilirlik ve iyi çalışma koşullarının nasıl hayata geçirileceği net bir şekilde ortaya konuyor.