İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  STIRLING'İN MODERN İSKOÇ ÇOK PROGRAMLI LİSESİ

  Çalışma koşullarını iyileştirmek için, bulaşıkhanedeki yüksek sıcaklıkların düşürülmesi ve buharlı atmosferin düzeltilmesi gerekiyordu

  Wallace Lisesi, Stirling merkezinde kurulu, bünyesinde yaklaşık 950 öğrenci artı öğretmenler ve yardımcı personel bulunan bir İskoç modern çok programlı lisesidir. Wallage Lisesi, aynı zamanda, kendini futbol, ragbi, yüzme, dans ve basketbol branşlarında yetenekli öğrencileri keşfetmeye ve desteklemeye adamış ilk İskoç Spor Okulu olma özelliğine de sahiptir.

  Stirling Council'in Tesis Amiri Helene Roebuck'e göre, okulun eski bulaşık makinesi (başka bir marka tarafından imal edilmiş), 2018 yılında çalışma ömrünün artık sonuna gelmiş bulunuyor.

  Roebuck, "Eski makineyle yaşadığımız bazı sorunları, özellikle bulaşıkhanede oluşan yüksek sıcaklıkları, çözmek için yeni bir bulaşık makinesi tedarik etme gereği duyduk" dedi.

  Wallace Lisesi Catering Süpervizörü Zoe Brown, Stirling Konseyi ve FES FM oluruyla, MEIKO ürünü UPster K-M250 sepet taşımalı bulaşık makinesini seçti. FES FM, Stirling'deki ortaokullar için tesis yönetimi hizmetleri sağlıyor ve garanti süresi dolduktan sonra bulaşık makinesinin bakımını üstlenmiş bulunuyor. Yeni makine, daha hızlı yıkama ve daha başarılı yıkama sonuçları sunarak, mutfak personeline fayda sağladı. Ayrıca, yoğun çalışma sırasında 40°C'ye kadar yükselen ortam sıcaklığını çok daha konforlu olan 20°C'ye düşürerek, bulaşıkhanedeki sıcaklık sorununu da hemen çözdü.

  MEIKO Partner Distribütörü James Scott & Sons tarafından yaz tatili sırasında, Ağustos 2018'de yürütülen proje yönetimi kapsamında, MEIKO K-M250'ye ev sahipliği yapan bulaşıkhaneye ayrıca yeni bir zemin, duvar ve tavan inşa edildi.

  MEIKO K-M250 sepet taşımalı bulaşık makinesi, entegre ısı geri kazanımı ile donatılmış olmasından ötürü, kendi çevresini yönetebilme özelliğine sahip. Bu, bulaşık makinesinin içinden ve etrafından gelen sıcak havayı ve buharı, giren soğuk suyu ön ısıtmak için geri dönüşüme tabi tutuyor. Bu aynı zamanda bulaşıkhanedeki havalandırma yükünü de azaltıyor ve bulaşık makinelerinin artık, daha önceleri uygun olmadığı düşünülen örneğin dar köşeler veya ideal tavan yüksekliğinden yoksun alanlar gibi, yerlere de kurulabileceği anlamına geliyor.

  Catering Süpervizörü Zoe Brown, 40 dakikalık öğle tatili sırasında 600'den fazla sayıda tepsi servisi yapan bir mutfak ekibini yönetiyor. Yeni sepet taşımalı bulaşık makinesinin sağladığı randıman artışı hemen dikkatini çekmiş.

  "Yeni makine, çok daha hızlı çalışıyor ve daha önce 80 dakika gerektiren yıkama işlemi şimdi bir saat içerisinde tamamlanıyor."

  Sepet taşımalı bulaşık makinesi, öğrencilerin yemek takımlarını, çatal-bıçak takımlarını ve tepsilerini artı mutfaktan gelen tencereleri, tavaları ve mutfak gereçlerini de yıkıyor. Zoe Brown ayrıca, kendi kendini temizleme programının yanı sıra mavi renk kodlu bileşenler sayesinde, bulaşık makinesini temizlemenin daha kolay olduğunu da özellikle belirtti. Kendinden açıklamalı dokunmatik ekranı kullanmak daha kolay ve deterjan tüketimi yarı yarıya daha az.

  Ancak Zoe ve takımının dikkatini çeken en önemli iyileşme, bulaşıkhanedeki sıcaklığın düşmesinin beraberinde: "Kurutmadaki iyileşme olmuş. Şimdi yemek takımları, çatal-bıçak takımları ve tepsiler makineden kupkuru çıkıyor ve bu, işlerin daha da hızlı yürütülmesine yardımcı oluyor."

  M-iQ Selbstreinigung
  Tünel tipi bulaşık makinelerinde kendi kendini temizleme

  Yıkama prosesi sona erdiğinde M-iQ, mevcut tank suyunu kullanarak kendi kendini temizler. Sadece mavi renkli kısımların elle temizlenmesi gerekir.