Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Otomatik tepsi yıkama makinesi BTA 160, BTA 240

  Bulaşıkhaneniz için verimli otomasyon modülleri

  Otomatik tepsi yıkama makinesi BTA 160

  Tepsilerin otomatik olarak yıkanması, beraberinde ciddi faydalar getirir. MEIKO tarafından geliştirilen BTA 160 ve BTA 240 tepsi yıkama makineleri, geniş ve farklı sektörlerden müşteri kitlelerine, tepsilerin basit, hızlı, verimli ve ekonomik şekilde yıkanması için doğru çözümü sunar. Tepsi ebadına bağlı olarak dakikada 24 tepsiye kadar yıkanabilir.

  Kompakt yapısı ve benzersiz fiyat/performans dengesi sayesinde, özel tasarım konseptleri hemen hemen tüm bulaşıkhanelerde uygulanabilir. Tepsilerin elle toplanıp yine manuel olarak bulaşık makinesi bandına yerleştirilmesine gerek kalmaz; zira tepsiler otomatik olarak tepsi taşıma konveyöründen bulaşık makinesine ve yıkama sonrasında da tepsi istifleme arabasına aktarılır. Bu sayede de daha kısa yıkama süreleri, azalan çalışma saatleri, daha az enerji tüketimi ve dolayısıyla daha düşük maliyetler sağlanır.

  Fiyat teklifi alın

  Yüksek performanslı pompa, güçlü yıkama sistemi, 85°C sıcaklıkta taze suyla son durulama, kuvvetli fan, az aşınan ve fazla bakım gerektirmeyen çift kordonlu konveyör sistemi, bu makinelerin sunduğu olağanüstü güvenilirliğe katkı sağlar.

  Denge ağırlıklı sürgü kapak sayesinde yıkama ve durulama bölümlerine, kurutma bölümüne ve ısı geri kazanım kondansatörüne rahat erişim sağlanır; bu da kullanıcıların makine içini hızlı ve etkili bir şekilde temizlemesini sağlar. Her iki makinenin kompakt tasarımıyla beraber sahip oldukları tasarım özellikleri, sadece yeni yarı-otomatik bulaşıkhane projelerine entegrasyon sağlamakla kalmaz; ayrıca makinelerin mevcut bulaşık yıkama operasyonlarına zahmetsizce ve kolaylıkla dahil edilmesini de mümkün kılar.

  Mevcut tepsi şeklini daha sonra değiştirmek istemeniz halinde, tepsi kılavuzları uygun şekilde kolayca ayarlanabilir.

  Bu esneklik, BTA 160 ve BTA 240 tepsi yıkama makineleri için ayırt edici, gerçek bir avantaj sunar.

  Tepsi yıkama makinesi ayrı taşıma kordonları
  Kurutma bölümü

  Birinci sınıf kurutma sonuçları sağlamak için; tepsi taşıma kordonları, son durulama kısmı ile kurutma bölümü arasında ayırılmıştır. Böylece tepsiler, kurutma bölümündeyken "kuru" kordonlar üzerinde taşınır

   

   

  Tam elektronik kontrollü tepsi yıkama makinesi
  MIKE 3 CE tam elektronik kontrol

  Kolay anlaşılır ve iyi yapılandırılmış kumanda paneli, mesajların net bir şekilde görüntülenmesi için 4x20 LCD ekran ile donatılmıştır. İhtiyaç duyulan tüm bilgiler ekranda mevcuttur. Entegre kızılötesi arayüz, servis verilerinin kablosuz olarak okunmasına imkan tanır. Bu sayede, makinenin durumuyla ilgili verimli analizler yapılarak makinenin kullanılabilirliği optimize edilir.

   

  Ara tepsi istifleme cihazı
  Ara istifleme cihazı

  Bir fotoelektrik sensör, tepsi istifleme arabasının dolmak üzere olduğunu bildirerek, tepsi yıkama makinesinin çıkış ucundaki ara istifleme cihazında 4 ila 8 adet tepsi biriktirilmesini sağlar.

   

  Bu benzersiz ara istifleme cihazı, tepsi istifleyicilerin servis esnasında ve operasyonu aksatmadan konforlu, hızlı ve güvenli bir şekilde değiştirilmesini sağlar.

   

  Otomatik tepsi yıkama sistemi
  Yıkama sistemi

  Tepsinin üstünde ve altında bulunan güçlü yıkama sistemleri, mükemmel temizlik sonuçları alınmasını sağlar. Yıkamayı, sıcak suyla yapılan yoğun son durulama takip eder.

   

  Entegre hava fanı bulunan tepsi yıkama makinesi
  Entegre atık hava fanı

  Entegre atık hava fanı, fazla buharı makineden sürekli uzaklaştırarak bulaşıkhanede konforlu çalışma koşulları oluşmasını sağlar. Opsiyonel ısı geri kazanım kondensasyon sistemi, soğuk besleme suyunun ön ısıtması için kullanılan ve normalde dışarı atılacak olan buhardan faydalanarak atık havanın nem ve sıcaklığını önemli ölçüde azaltır.

   

  Isı geri kazanım sistemli (opsiyonel) BTA 240

  Bu şema, otomatik tepsi yıkama makinesinin çalışma prensibini net bir şekilde gösterir. Tepsiler, makine boyunca hafifçe yükselen konumda yatay olarak taşınır ve yıkama ve kurutma işlemlerinin ardından, mobil tepsi istifleme arabasına ya da alternatif olarak makinenin çıkış ucundaki entegre ara istifleme cihazına depolanır.