Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  AZP

  MEIKO gıda atık sistemleri, imhası problemli ve zor olan gıda atıklarını, temiz ve kullanımı kolay bio atıklara dönüştürür.

  Böylece farklı imha alternatifleri mümkün olur:

  • Gübre tesisi
  • Biyogaz tesisi
  • Arıtma tesisi
  • Çöplük

  Gıda atıkları ya kanallar üzerinden ya da doğrudan öğütme mekanizmasına gönderilir. Öğütme mekanizması, süzgeç halkalı dönen bir öğütme diski, pompa gövdesi ve motordan oluşur. Ufalanan gıda atıkları sürekli olarak susuzlaştırma presine gönderilir ve burada daha yoğunlaştırılıp, suları iyice alınır. Atık hacmini % 85'e varan oranda azaltır. Akış sisteminde kullanılan su, sistemin besleme pompası ile sürekli olarak tekrar kullanılır

  Çok sayıda ve çeşitte planlama olasılığı neredeyse tüm yapısal ve organizasyonel şartlara adaptasyon imkanı sağlar: örn. farklı katlardaki birçok öğütme mekanizması tek bir susuzlaştırma presine bağlanabilir.

  Bu sistemde öğütme mekanizması ile susuzlaştırma presi birbirinden ayrıdır. Öğütme mekanizması (mekanizmaları) atığın oluştuğu yerde (örn. hazırlık alanları veya bulaşıkhanede) ve susuzlaştırma presi direkt çöp odasına kurulur.

  Gıda atıkları, geçici bir depolama olmadan, borular üzerinden hijyenik bir şekilde çöp odasına gönderilir.

  Ürün serileri ve modelleri, yasal koşullara da bağlı olarak ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Lütfen lokal satıcınıza başvurun. Kendisi işletmenize en uygun makineyi bulmanız için yardımcı olacaktır. Teknik değişiklik yapma hakkı saklıdır.