İletişim
  The clean solution

  Sürgü yıkama ve dezenfeksiyon makineleri ile güvenli temizlik prosedürü

  Yeni tip koronavirüs: MEIKO ile güvendesiniz

  MEIKO temizleme ve dezenfeksiyon makineleri, Virolog ve Hijyen Uzmanı Dr. Friedrich von Rheinbaben tarafından yeni Koronavirüse karşı özellikle etkili olarak sınıflandırılmıştır.

  >> TopLine için uzman görüşüne git
  >> TOPIC için uzman görüşüne git

  • Sıcak suyla yıkama safhasında alkali deterjan dozajı: Yapılan araştırmalar, yüksek yağ taşıma kapasitesine ve minimum 50°C sıcaklığa sahip alkali kimyasal çözeltilerinin koronavirüs de dahil olmak üzere zarflı virüslere karşı son derece etkili olduğunu gösteriyor.
  • Dezenfeksiyon prosedürünün en az 600 seviyesinde A0 değerine ayarlanması: Bu seviye bazı makinelerde kullanıcı tarafından ayarlanabilmekte, diğerlerinde ise MEIKO yetkilisi  tarafından konfigüre edilmesi gerekmektedir.
  • Zorunlu parlatıcı / sertlik giderici dozajı: Bu kimyasallar, virüsler üzerinde ilave tahrip gücüne sahip oldukları için, mevcut durumda özellikle tavsiye edilmektedirler. Bu ürünler, MEIKO sürgü yıkama ve dezenfeksiyon makinelerinde, makine içinde kireç oluşumunu ve yıkanan malzemeler üzerinde kalıntı oluşumunu önlemek amacıyla zaten kullanılmaktadır.

  Virüsün ve virüse ait niteliklerin halihazırda tamamıyla araştırılmamış olduğunu dikkate almanızı rica ediyoruz. Bundan dolayı, Dr. Friedrich von Rheinbaben ile birlikte, virüsü verimli bir şekilde etkisiz hale getireceğinden emin olduğumuz bir standart belirledik.

  Deterjan:

  Yapılan çok sayıda araştırma, yüksek yağ taşıma kapasitesine ve minimum 50°C sıcaklığa sahip alkali kimyasal çözeltilerinin koronavirüs de dahil olmak üzere zarflı virüslere karşı son derece etkili olduğunu gösteriyor.

  MEIKO aşağıdaki ürünleri tavsiye etmektedir:
  Doyen R100, mildalkalisch

  Parlatıcı / Sertlik giderici:
  Proses esnasında ayrıca, sadece makinede kireç oluşumunu değil, aynı zamanda yıkanan malzemelerin üzerinde kalıntı oluşmasını da önleyen ve dekompleksasyon özellikleri ile virüsler üzerinde direnç kırıcı etkiye sahip olan bir parlatıcı veya sertlik giderici kullanılması gerekmektedir.

  MEIKO aşağıdaki ürünleri tavsiye etmektedir:
  Doyen SK22E
  Doyen SK33E

  Diğer sorularınız için MEIKO yetkili servisine buradan ulaşabilirsiniz.

   

  Robert Koch Enstitüsü (RKI), şüpheli akut solunum yolu enfeksiyonu bulunan hastaların bakımı ve tedavisinde, tıbbi tesislerde çalışan personelin aşağıdaki ekipmanları kullanmasını tavsiye etmektedir:

  • Koruyucu önlük
  • Tek kullanımlık eldivenler
  • Sıkı oturan solunum koruma maskesi (koruma sınıfı FFP2, FFP3 veya örneğin bronkoskopi veya yüksek miktarda aerosol bulunabilecek özellikle yüksek maruziyet içeren diğer durumlar için respiratör)
  • Koruyucu gözlük
  • Hastalar üzerindeki bakım, teşhis veya tedavi çalışmaları için uzun kollu ve su geçirmez tek kullanımlık önlükler
    
  Daha fazla bilgi mi istiyorsunuz?
  Formu doldurup göndermeniz yeterlidir.