İletişim
  The clean solution

  Otomatik tepsi yıkama makinesi BTA 160, BTA 240

  Tepsiler hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde yıkanır

  Otomatik tepsi yıkama makinesi BTA 160

  Tepsilerin otomatik olarak yıkanması, beraberinde ciddi faydalar getirir. MEIKO tarafından geliştirilen BTA 160 ve BTA 240 tepsi yıkama makineleri, geniş ve farklı sektörlerden müşterilere, tepsilerin kolay, hızlı, verimli ve ekonomik şekilde yıkanması için doğru çözümü sunar. Tepsi ebadına bağlı olarak dakikada 24 tepsiye kadar yıkanabilir.

  Kompakt yapısı ve mükemmel fiyat/performans dengesi sayesinde, neredeyse tüm bulaşıkhanelerde özel tasarlanan konseptler uygulanabilir. Tepsiler, tepsi taşıma konveyöründen tepsi yıkama makinesine ve yıkama sonrasında tepsi istifleme arabasına otomatik olarak aktarıldığı için manuel olarak bulaşık makinesi bandına yerleştirilmesine gerek kalmaz. Bu sayede daha kısa yıkama süreleri, azalan çalışma saatleri, daha az enerji tüketimi sağlanır ve dolayısıyla maliyetler düşer.

  Teklif isteyin

  Yüksek performanslı pompası, güçlü yıkama sistemi, 85°C durulama sıcaklığı, kuvvetli fanı, kolay kolay yıpranmayan ve fazla bakım gerektirmeyen bi-cord konveyör sistemi, bu makineyi olağanüstü güvenilir yapan özelliklerindendir.

  Denge ağırlıklı sürgü kapağı sayesinde yıkama, durulama, kurutma bölümlerine ve ısı geri kazanım kondansatörüne rahatça erişim sağlanır; böylece personel makinenin içini hızlı ve iyi bir şekilde temizleyebilir. Kompakt yapıları ve tasarım özellikleri sayesinde her iki tepsi yıkama makinesi de, yeni yarı-otomatik bulaşık yıkama sistemlerine entegre edilebilir veya mevcut bulaşık yıkama oeprasyonlarına kolayca dahil edilebilir.

  Mevcut tepsi ebadını ileride değiştirmek istemeniz halinde, tepsi kılavuzları kolayca ayarlanabilir. Bu esneklik, BTA 160 ve BTA 240 tepsi yıkama makinelerini tercih etmek için öne çıkan özelliklerden biridir.

  Tepsi yıkama makinesi ayrı taşıma kordonları
  Kurutma bölümü

  Mükemmel kurutma sonuçları elde etmek için tepsi taşıma kordonları durulama ve kurutma bölümleri arasında ayrılmıştır. Böylece tepsiler, kurutma bölümündeyken kuru kordonlar üzerinde taşınır.

   

   

  Tam elektronik kontrollü tepsi yıkama makinesi
  MIKE 3 CE tam elektronik kontrol

  Kolay anlaşılır ve iyi yapılandırılmış kumanda paneli, mesajların net bir şekilde görüntülenmesi için 4x20 karakter LCD ekrana sahiptir. Tüm önemli bilgiler ekranda mevcuttur. Entegre enfraruj arayüz, servis verilerinin kablosuz olarak okunabilmesini sağlar. Böylece makinenin durumuyla ilgili verimli analizler yapılarak makinenin kullanılabilirliği arttırılır.

   

  Ara tepsi istifleme cihazı
  Ara istifleme ünitesi

  Tepsi yıkama makinesindeki fotoelektrik sensör, tepsi istifleme arabasının dolmak üzere olduğunu algılar, bu durumda makinenin çıkış ucundaki ara istifleme ünitesinde 4 ila 8 adet tepsi istiflenir.

  Bu ünite sayesinde, tepsi istifleme arabalarının, operasyonu aksatmadan pratik, hızlı ve güvenli değişimi sağlanır.

   

  Otomatik tepsi yıkama sistemi
  Yıkama sistemi

  Tepsilerin üstünde ve altında bulunan güçlü yıkama sistemleri, mükemmel temizlik sonuçları sağlar. Yıkamayı, sıcak suyla yapılan yoğun durulama takip eder.

   

  Entegre hava fanı bulunan tepsi yıkama makinesi
  Entegre atık hava fanı

  Entegre atık hava fanı, tepsi yıkama makinesindeki buharı devamlı çekerek bulaşıkhanede rahat çalışma koşulları sağlar. Opsiyonel ısı geri kazanım kondensatörü, çekilen buharı soğuk besleme suyunu ısıtmak için kullanır ve atık havanın nem ve sıcaklığını önemli ölçüde azaltır.

  Isı geri kazanım sistemli (opsiyonel) BTA 240

  Soldaki çizimde otomatik tepsi yıkama makinesinin çalışma prensibi gösterilmektedir. Tepsiler, makine boyunca hafifçe yükselen bir konumda yatay olarak taşınır. Yıkama, durulama ve kurutma safhalarının ardından makinenin çıkış ucundaki mobil tepsi istifleme arabasına veya entegre ara istifleme ünitesine depolanır.