İletişim
  The clean solution

  AZP 80 – Gıda atık bertarafı

  Gastronomi sektörü için hijyenik ve uygun maliyetli gıda atık sistemleri

  Gıda atıklarını değerlendirin!

  Birçok gastronomi ve büyük yemekhane işletmesi, günümüzde hala geleneksel atık bertaraf yöntemleriyle çalışmaktadır. Yani, yemek hazırlarken oluşan sebze temizliği ve soyma atıkları ve yemek artıkları sağlıksız bir şekilde kovalarda toplanmaktadır. Buna ek olarak, çöp bidonlarındaki atıklar genellikle mutfak alanında uzun süre beklemektedir.

  Gıda atıkları için hijyenik açıdan sorunsuz ve modern çözüm

  MEIKO AZP 80'nin gastronomi sektöründe gıda atık bertarafına yönelik kusursuz teknolojisi; sağladığı kolay kullanımın ve gelişmiş güvenilirliğin yanı sıra, kısa süreli depolanan artıklardan henüz teslim alınmamış ıslak artıklara kadar tüm atıklar için koku oluşumunu önleyerek de sorunların çözümünde yardımcı olur.

  Danışmanlık randevusu talep edin

  Güvenebileceğiniz düzeyde işlevsellik

  Gıda atıkları bir su kanalı üzerinden öğütme mekanizmasına gönderilir. Yemek artıklarının öğütülmesi, yatay olarak düzenlenmiş öğütme mekanizmasında gerçekleştirilir; bu ise, volfram karbürden imal edilmiş öğütme ve parçalama dişlerine sahip filtre halkalı döner bir öğütme diskinden, pompa gövdesinden ve motordan oluşur. Öğütme mekanizmasının cidarları filtre halkalı olarak tasarlanmıştır. Entegre pompa bıçakları, öğütülmüş artıkların katı madde seperatörüne taşınmasını güvence altına alan bir emme etkisi meydana getirir. Gıda atıklarının suyunun giderilmesi, katı seperatöründe gerçekleşir. Atık hacminde genellikle %70 kadar, potansiyel olarak ise %85'e kadar azalma sağlanabilmektedir. Gıda atık sistemi, güvenilir bir şekilde kendini temizleyebilmesi için bir otomatik temizleme tertibatı ile donatılmıştır.

  Öğütme mekanizması

  Öğütme mekanizması, volfram karbürden imal edilmiş öğütme ve parçalama dişleri sayesinde her türlü gıda atığını öğütebilir. Hemen altındaki sepet filtrede ise kalıntılar ve metal parçalar toplanır.

  Durulama sistemi

  Dört köşenin her birine konumlandırılmış olan alan durulama sistemi, yüksek güçteki aralıklı durulamalar aracılığıyla filtre silindirinin tam olarak temizlenmesini sağlar.

  Kanatlı kapılar

  Açılır çift cidarlı yalıtılmış kapılar, tüm sistem boyunca teknik tertibata engelsiz bir erişim sağlar.

  Filtre silindiri

  Filtre silindiri, helezon vidaları ile birlikte el yordamıyla kolayca çıkarılabilir, temizlenebilir ve tekrar yerleştirilebilir.