İletişim
  The clean solution

  Meiko bulaşık makineleri, üstün yıkama sonuçlarıyla etkiledi

  Virgin Trains'de hızlı bulaşık yıkama teknolojisi 
  Uzun mesafe tren işletme şirketi Virgin Trains, çığır açan bir hamleyle, stratejik öneme sahip Batı Kıyısı Hattı üzerinde çalışan trenlerdeki ikram hizmetinin yönetimi için ilk büyük anlaşmasını DHL Supply Chain ile yaptı. 30 milyon Sterlinlik anlaşmanın süresi üç yıl. Glasgow'dan Euston'a uzanan hatta yılda 30 milyonun üzerinde yolcu taşınıyor. 
  DHL Supply Chain Genel Müdürü Gary Rowles, bulaşık yıkama alanındaki süreçlerden sorumlu. Rowles, British Airways ve United Airlines havayollarının bulaşık yıkama süreçlerini üstlenmiş olan DHL Passenger Gateway'de büyük ölçekli bulaşık yıkama sistemleri konusunda önemli bir deneyime sahip. Rowles makine arayışı sürecini şöyle aktarıyor: "Dört hizmet merkezindeki bulaşık yıkama ekipmanlarının değiştirilmesi söz konusu olduğunda, piyasadaki araştırmalarıma, makinelere ve çeşitli üretici firmalarının sunduğu hizmetlere dair sahip olduğum bilgi ve deneyimle başladım."
  "Özel bir takım yıkama ve taşıma sorunlarına çözüm üretmede Meiko gerçekten çok güçlü. Eski çatal bıçak yıkama sepetlerimiz yeni makinelere sığmadığından, makinelerden birinde küçük bir değişikliğin yapılması gerekti. Meiko bu konuyu bizim için seve seve çözdü. Meiko, Virgin Trains Batı Kıyısı Hattı için kullanılan bulaşık yıkama ağının tamamını etkin bir şekilde yeniledi. İşin lojistik yanı düşünüldüğünde, aslında oldukça zor bir projeydi." 
  Gary Rowles, Meiko'nun Virgin Trains bulaşık yıkama sistemlerinde gerçekleştirdiği yenilemenin ardından, yıkama kalitesinde önemli bir iyileşme görüldüğünü belirtiyor. DHL, tüm makineleri için makineye entegre GiO Tech ters osmoz su arıtımı sisteminde karar kıldı. GiO Tech üniteleri tertemiz ve lekesiz sonuçlar sunuyor. Bakım maliyeti yüksek su yumuşatma sistemleri ve ters osmoz tesisatı kurulumu gerekmiyor. Hatırı sayılır maliyet tasarrufunun yanı sıra tüm lojistik merkezlerinde önemli ölçüde yer tasarrufu da sağlıyor. 
  Giyotin tip bulaşık makinelerine yerleştirilmiş AirConcept entegre kondens başlıkları sayesinde ısı çıkışı büyük ölçüde azaltılıyor ve çalışma ortamı çalışanlar için çok daha rahat oluyor. Başlıklar enerji tasarrufu sağlıyor ve özel bir ventilasyon sistemi ihtiyacını da ortadan kaldırabiliyor, zira atık ısı ve buharı yeniden değerlendiren başlıklar bu enerjiyi, giren soğuk suyun ön ısıtılmasında kullanıyor. 
  Sonuç olarak Meiko'dan hızlı ve temiz bir çözüm!


  Virgins Trains'te kullanılan bulaşık yıkama teknolojisi: 

  Manchester                Konveyörlü bulaşık makinesi artı giyotin tip bulaşık makinesi

  Preston                       Giyotin tip bulaşık makinesi

  Euston                        2 adet tırnaklı bulaşık makinesi

  Liverpool                     Konveyörlü bulaşık makinesi artı bardaklar için FV40.2G-GiO