İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Kreative GV

  Kreative yemek firması için MEIKO bulaşık yıkama teknolojisi

  Çocuk yuvaları, ilkokullar, bir bale okulu ve yeni kurulan "Vivention Food & Events" firması için üç mutfak: Geniş kapsamlı portföyüyle catering uzmanı "Kreative Gemeinschaftsverpflegung" (yaratıcı toplu yemek hizmeti), Hamburg ve çevresinde öne çıkıyor.

  Yenilikçi catering firması "Kreative GV" ile daha da büyümek isteyen Genel Müdür Rainer Bothe'nin gündeminde, doğrudan ve uzaktan yemek hizmeti ve yenilikçi parti servisi yer alıyor.

  Firmanın ağırlık merkezlerinden biri, yuva ve ilkokullardaki çocukların yemek ihtiyaçlarının karşılanması. Çocuklara, büyük oranda organik tarımdan ve takip edilebilir kaynaklardan elde edilen taze besinler gönderiliyor. Mutfak şefi Thorsten Fröling, "Kullandığımız gıda malzemelerinin yaklaşık yüzde 80'i organik tarımdan elde edildiğinden, ailelerin bu yöndeki taleplerine de cevap vermiş oluyoruz" diyor.

  Halstenbek'teki okul mutfağı, Hamburg Bale Merkezi'ndeki mutfak (John Neumeier) ve büyük ana mutfak "Landwehr 11-13" olmak üzere toplam üç mutfakta, günde yaklaşık 6.500 yemek hazırlanıyor, servis ediliyor ve/veya uzaktan yemek hizmeti ile 56 yuva ve 10 ilkokula gönderiliyor.

  Çocuklar her zaman bir şeyler yer. Bu hedef grubuna yemek sağlamak, üretim ve hesaplama konularında güvenilir bir büyüklük sağlar. Bale okulunda üretilen ve servis edilen günlük yaklaşık 120 yemeğin yanı sıra buradan ayrıca günde 600 porsiyon da minik müşterilere gönderiliyor. Bunun yaklaşık 200'ü belli beslenme kriterlerine uygun olarak üretiliyor.

  "Bu, hizmet yelpazemizin önemli bir bileşeni" diyen Rainer Bothe sözlerine şöyle devam ediyor: "Gıda alerjisi olan çocuklar için yemek hazırlama konusunda uzmanlaşarak kendimizi bu alanda konumlandırdık."

  Halstenbek'de bulunan okulda da günde yaklaşık 1.000 yemek çıkarılıyor ve bunun yaklaşık üçte ikisi, başka iki ilkokula gönderiliyor.

  Tüm üretim ve dağıtım sisteminin temelinde, merkezi büyük ölçekli ana mutfak ve bulaşıkhane "Landwehr 11-13" olan ileri bir lojistik sistemi bulunuyor. Burada da uzaktan yemek hizmeti için yemek pişiriliyor, diyet yemekleri dahil tüm yemekler hazırlanıyor ve müşterilere ısı kontrollü araçlarda gönderiliyor.

  Hamburg'daki Kreative GV bulaşıklarını MEIKO'nun bulaşık yıkama teknolojisi yıkıyor.

  Yuva ve okullarda oluşan bulaşık yerinde yıkanırken, büyük ana mutfaktan çıkan pişirme ve mutfak gereçleri de dahil olmak üzere, yaklaşık 70 kurumdan geri dönen gastronorm ekipmanlarının tamamı, "Landwehr 11-13" bulaşıkhanesinde hijyenik açıdan güvenli ve temiz bir şekilde yıkanıyor. Kısa süre önce burada köklü Alman firması Meiko'nun amiral gemisi M-iQ bulaşık makinesi devreye alındı. Rainer Bothe konuyla ilgili şöyle diyor: "Müşterilerden bize geri dönen her şey, gastronorm küvetleri, ambalaj kutuları, termoboxlar, taşıma kasaları vs. M-iQ'da yıkanıyor."

  Bunlara bir de tencereler, tepsiler, gastronom kaplar, kepçeler gibi ana mutfaktan gelen ekipmanların tamamı ekleniyor. Ayrıca parti ve etkinlik hizmeti sunan "Vivention"dan gelen bardak, tabak, fincan ve çatal-bıçak da M-iQ'da yıkanıyor. Bu makinenin Meiko marka ilk makineleri olduğunu söyleyen Rainer Bothe, bu karardan asla pişmanlık duymadığını ifade ediyor. İhale sürecinde M-iQ'nun karşısına farklı üreticilerden iki makine çıkmış olsa da, M-iQ, tahmini enerji, su ve deterjan tüketim değerleriyle öne çıkmış. "Kreative GV" aynı zamanda Hamburg Yatırım Bankası'ndan enerji tasarruflu yeni makineler almak için finansal destek almış. "Yatırımın yüzde 30'u ödendi" diyen Rainer Bothe, Sabine Sörensen'in (Meiko distribütörü/Hamburg) yetkili makamlar için hazırladığı çalışmayı da övüyor. Yapılan tahminlere göre makine çok kısa bir sürede kendini amorte edecek.

  "Bizim için önemli olan makinenin çok sayıda tepsi, gastronorm küvet, kapak gibi malzemeleri hızlı ve iyi yıkaması."

  "Yeni M-iQ makinemiz çok sayıda kirli bulaşığı kısa bir sürede yıkayan ve fazla personel gerektirmeyen konveyör sistemine sahip. Eskiye göre artık her şey çok daha kolay."

  Yeni kurulan "Vivention Food & Events" firmasıyla Rainer Bothe, yaratıcı mutfak alanında sunduğu hizmet yelpazesini tamamlıyor. Bununla beraber özel catering hizmetine sahip parti servisi de son derece popüler. Hamburg'da hem klasik toplu yemek hizmeti hem de son derece lüks parti ve etkinlik ikram hizmeti alanında iyi bir üne sahip Bothe, "Hiçbir şeyi standart yapmıyoruz, her etkinliğine özel ve büyük bir hassasiyetle yaklaşıyoruz" diyor.