İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution
  ikon gastronomi

  Belton Garden Centre

  Bahçe merkezinin problemleri MEIKO ile çözüldü

  Belton Bahçe Merkezi'nin kafe ve restoranı, sunduğu ev yemeklerinin kalitesiyle ünlü

  Grantham yakınlarındaki Belton Bahçe Merkezi, 2014'te kurulan 3 yeni giyotin tip bulaşık makinesini tekrar yenileyerek makine tedarikçisini değiştirdi. Merkezin 250 kişilik restoranına açık alan da eklendiğinde haftada 5.000'den fazla misafire hizmet veriliyor.

  MEIKO makineleriyle değiştirilen üç bulaşık makinesi Alman bir rakibe aitmiş ve makinenin biri, özellikle cam malzemeleri ve çatal-bıçakları pırıl pırıl yıkamayı sağlayan ters ozmoz sistemine sahipmiş.

  Belton Bahçe Merkezi, Elkington ailesine ait; Direktör Karen Elkington bulaşık makinesi tedarikçisini neden değiştirdiklerini şöyle anlatıyor:

  "Nedeni basit, güvenilmezdi; problem üstüne problem çıkıyordu. Haftada iki-üç kere, hatta bazen iki gün üst üste teknisyen çağırıyorduk.

  Bulaşık yıkama, bizim gibi yoğun çalışan işletmeler için mutfağın en önemli kısmıdır. Burada aksama olursa, temiz malzeme kalmaz ve servisi durdurmak zorunda kalırız.

  Ters ozmozlu makineyi tamir etmek için gelen teknisyenlerin bilgisi tamamen yetersizdi ve durum o kadar kötüleşti ki, tedarikçi bize fazladan bir yıl garanti verdi."

  Uzatılmış garanti süresi 2017 başlarında sona ermiş ve tedarikçi, Belton'a üç bulaşık makinesinin bakımını devam ettirmek üzere yeni bir servis sözleşmesi teklif etmiş.

  "O güne kadar makinelerinin bakımını kendi teknisyenleri ve yedek parçalarıyla yapmış olmalarına rağmen, yeni servis sözleşmesini yapmadan önce, 'makineleri doğru çalışacak biçimde düzenlemek' için bizden ekstra ödeme istediler.

  Biz de o noktada makineleri daha fazla kullanmamaya karar verdik; bakımları yapılsın yapılmasın, hatta bedava bile olsalar!"

  Umkehr-Osmose-Anlage
  Ters ozmoz: Elle parlatma gerektirmeyen pırıl pırıl yıkama sonuçları

  Bardak ve bulaşıklarda pırıl pırıl sonuçlara ulaşmak için su kalitesinin iyileştirilmesi ancak demineralize suyla veya ozmoz suyuyla mümkündür.

  Belton Bahçe Merkezi'nin Ruskington'da bulunan diğer şubesi, yıllardır MEIKO bulaşık makinesi kullanıyor ve başarılı bir operasyon yürütüyor.

  2014'de yapılan renovasyonda Belton Bahçe Merkezi aslında MEIKO bulaşık makinesi almaya niyetliymiş, ama merkezin yeni restoranını tasarlayan ve kuran catering ekipmanları bayisi tarafından başka bir tedarikçiye ikna edilmiş.

  Belton'da şu anda MEIKO UPster K-M 250 konveyörlü bulaşık makinesi ve MEIKO DV 80.2 GiO AC giyotin tip bulaşık makinesi kullanılıyor.

  "MEIKO paketini tercih ettik, çünkü MEIKO makinelerinin güvenilir ve servis desteklerinin iyi olduğunu biliyoruz" diyor Karen Elkington ve şöyle devam ediyor:

  "MEIKO'nun Bölge Satış Direktörü Peter Nimmo ve Bölge Satış Müdürü Ross Genner ile makine seçeneklerini konuştuk, bize kapasite ve verimlilikle ilgili iyi öneriler getirdiler.

  Ayrıca beş yıllık uzatılmış MEIKO garantisi de aldık.

  Makineler güvenilir olduklarını kanıtladılar ve önemli problemler yaşamadık. Ruskington şubemizdeki makinede olan ufak tefek problemlerse ilk seferde çözüldü.

  MEIKO iyi bir firma ve iyi çalışanları var; böyle iyi bir ekiple çalışmak güzel. Ve mükemmel servis desteği sağlıyorlar."