İletişim
  The clean solution

  Merdingen'deki Dialekt restoranda, M-iClean H ile gereksiz buhar salınımı yaşanmıyor

  Merdingen'deki Dialekt restoran, mimari açıdan dev bir sera şeklinde tasarlanmış bir yapı. Restoranın hijyeninden ise MEIKO sorumlu.

   

  Cafe Restaurant Bar

  Şarap bağlarıyla ünlü Merdingen'de, Almanya'nın en güneşli bölgelerinden biri olan Tuniberg'in eteklerinde yer alan restoran, yepyeni bir mimari anlayışın yanı sıra sıcak ve huzurlu ortamıyla da dikkat çekiyor. Mimari açıdan dev bir serayı hatırlatan bu yapıda kafe, bar ve restoran olarak hizmet veren Dialekt, Steffen ve Stefanie Kind tarafından işletiliyor. Özellikle düğünler için yoğun rağbet gören bu restoranın hem ortak hem kuzen olan işletmecilerinden Stefanie Kind, Schwarzwald bölgesindeki alışılmış gastronomi mekanlarından farklı bir tarz yaratmayı amaçladıklarını belirtiyor. Ağır ahşap mobilyalar ve duvara asılan geyik boynuzlarının yerini palmiyeler ve modern lobi mobilyaları almış. Menüde ise yöresel, mevsimsel ve hafif Akdeniz yemekleri yer alıyor.

  Dialekt henüz 2011'de açılmasına rağmen, M-iClean H Stefanie Kind'in mutfağında ikinci MEIKO marka giyotin tip bulaşık makinesi olarak yerini aldı. Restoranın sahibi ve şefi Stefanie Kind, MEIKO'nun bu modelinin restoranları için en ideal çözüm olduğunu ifade ediyor. 20° dH gibi oldukça sert bir şebeke suyuna sahip olduklarını belirten Steffen Kind, buna rağmen M-iClean H'in olağanüstü yıkama sonuçları sağladığını belirtiyor. Büyük geçiş yüksekliği sayesinde makineye büyük tencereler de kolayca yerleştirilebiliyor. Bunun dışında MEIKO tarafından geliştirilen ve makinenin kapağı açıldığında buharı kapağın içinde tutan plaka, Steffen ve Stefanie Kind için en önemli yeniliklerden biri. Steffen Kind bu konuda şöyle diyor: "Soğuk hava depomuz bulaşık makinesinin yakınında yer alıyor. Deponun kapısı açıkken bulaşık makinesinin kapağı açıldığında, buhar depoya çekiliyordu ve vantilatör ile içeride yayılarak sebzelerdeki toprak kalıntıları nedeniyle kısa sürede küflenmelere neden olabiliyordu."

  M-iClean H'in otomatik açılan bir kapağa sahip olmasını büyük bir ilerleme olarak takdir eden Stefanie Kind, hem zaman tasarrufu hem de hızlı iş akışı sağlayan bu modern makineyi kullanıyor olmaktan son derece mutlu olduklarını belirtiyor.