İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Burgerlich Hamburg'da soul mutfağı, hız ve temizlik

  Kirli bulaşıkların ve gıda atıklarının üstesinden gelmek için tek bir dokunuş yeterli

  Hamburg'taki Burgerlich'te, basılı menü kartları bulmak mümkün değil. Siparişler tablet üzerinden veriliyor. Sonrasında, kendi kreasyonları olan burgerler, işletmenin ürettiği kızarmış patatesler ve diğer her şey göz açıp kapayıncaya kadar servis ediliyor. Bu tempo, öğle yemeği saatlerinde 150 dakika içerisinde servis edilen 200 öğün ile zirve noktasına ulaşıyor. Böyle bir tempoya ayak uydurabilecek bir bulaşık yıkama teknolojisi bulmak başlı başına bir görev!

  “MEIKO'nun bu alandaki en akıllı çözümleri ürettiğini düşünüyorumˮ, işletmenin kurucularından biri ve Genel Müdürü olan Sven Freystatzky böyle ifade ediyor. Ayrıca, kullanımı son derece kolay bir bulaşık yıkama teknolojisi söz konusu. Hepsi, daha fazla kullanıcı ve hijyen güvenliği için. Hamburger zincirinin açılan üçüncü restoranında, bu görev iki MEIKO M-iClean U tezgahaltı bulaşık makinesi ve bir M-iClean H giyotin tip bulaşık makinesi tarafından üstleniliyor. Üçüncü makine, entegre otomatik kapak sistemi ile daha düşük ve ergonomik bir fiziksel eforu mümkün kılarak ayrıca göz dolduruyor. M-iClean H'nin kapağını açmak ve kapamak için hafif bir dokunuş yeterli oluyor.

  Sven Freystatzky, ıslak atık alanında da MEIKO'ya ve MEIKO GREEN Waste Solutions üretimi BioMaster gıda atık sistemine güveni tam: Tüm mutfak atıkları ve gıda artıklarını besleme istasyonuna yerleştirip tek bir düğmeye basılması yeterli oluyor. Biyokütleye dönüştürülen atıklar kapalı bir sistem içerisinde tutularak, restorandan uzak bir noktaya konumlandırılabilen bir tanka sevk ediliyor. Burgerlich bu amaçla, bitişikteki bir binanın bodrumunu kullanıyor. Yerden tasarruf sağlayan, koku yaymayan, zararlı böcek içermeyen ve ilave soğutma gerektirmeyen biyokütle burada muhafaza ediliyor. Tank tamamen dolduğunda, emilerek boşaltılıyor ve içeriği biyogaz tesisinde, enerji ve dolayısıyla sürdürülebilirlik getirecek şekilde değerlendiriliyor. “Biyolojik atıklarımı mümkün olan en teimz şekilde bertaraf etmek benim için kişisel bir prensip. Tüm gastronomi işletmeleri böyle bir makine edinmeli. Sırf hijyenle ilgili sebepler bile bu seçimi yapmak için yeterli.ˮ

  Diğer restoranlarda bu süreç için genel olarak, soğutulan ve havalandırılan bir odada depolanması gereken çöp bidonları tercih ediliyor. Bunun anlamı: Maliyetli depolama alanlarının gereksiz kullanımı... “Bu, tamamen hesaplı bir seçim“ diye vurgulayan Sven Freystatzky, gıda atık sistemi ile kazanç sağlamaya başlayacağı süreyi hesaplıyor. Sonuç: Yapılan yatırım, yaklaşık dört sene içerisinde kendisini amorti etmiş olacak.